Świetny występ rzeszowskich skoczków do wody w Pucharze Świata!

Troje wychowanków sekcji skoków do wody Stali Rzeszów – Kaja Skrzek, Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak, reprezentowało Polskę na zawodach Pucharu Świata w niemieckim Rostocku. Panowie stanęli na podium w skokach synchronicznych

87430568_2792731324136684_942384956535996416_o

Między 20 a 23 lutego 2020 roku w Rostocku w Niemczech odbywały się zawody Puchar Świata w skokach do wody – FINA Grand Prix Rostock 2020. Świetne wyniki osiągnęli w nich zawodnicy Stali Rzeszów.

Dużym sukcesem zakończył się start Kacpra Lesiaka i Andrzeja Rzeszutka w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny trzymetrowej. Reprezentanci Stali Rzeszów ze świetnym wynikiem 382 punktów zajęli trzecie miejsce. W tej kategorii najlepsi byli zawodnicy gospodarzy – Lars Rüdiger oraz Patrick Hausding (395.79 punktu). Druga lokata należała do Amerykanów – Michaela Hixona i Andrew Johna Capobianco (392.28 punktu).

87606951_2792767960799687_2056557098694606848_o

W rywalizacji indywidualnej udanie zaprezentoał się Kacper Lesiak, który wywalczył awans do finału i ostatecznie zajął wysokie 6. miejsce na trampolinie trzymetrowej. 16. okatę zajął andrzej Rzeszutek, który osiągnął łącznie 336 punktów. W rywalizacji indywidualnej brało udział 34 zawodników z całego świata.

87329621_2792771827465967_7884145889013399552_o

W skokach na trampolinie trzymetrowej kobiet startowała Kaja Skrzek. Zajęła ona 21. miejsce wśród 33 zawodniczek, które przystąpiły do rywalizacji.

Zawody w Rostocku były sprawdzianem formy przed zbliżającymi się kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Źródło: Skoki do wody – ZKS Stal Rzeszów, materiały prasowe