Świetny powrót Asseco Resovii! Pierwszy komplet punktów w sezonie

Siatkarze Asseco Resovii po przerwie spowodowanej zarażeniami koronawirusem wrócili w piątek do gry. Rzeszowianie pokonali w Hali Podpromie Indykpol AZS Olsztyn (3:1). Jest to pierwszy w sezonie komplet punktów “Pasów”.

Przechwytywanie_211

Początek spotkania należał do gości. Rzeszowianie dopiero w drugiej części pierwszej partii. Wyrównaną końcówkę i grę na przewagi zwycięsko zakończyła ekipa z Rzeszowa (28:26).

Drugi set przez większość czasu kontrolowali przyjezdni. Olsztynianie odskoczyli na trzy “oczka”, ale końcówka znów była wyrównana i mimo skutecznej gry Tammema, Butryna i Cebulja, Asseco Resovia musiała uznać wyższość “Akademików”.

Kolejna odsłona była mocnym uderzeniem “Pasów”. Rzeszowianie szybko odskoczyli na bezpieczne cztery punkty, by później rozbić swoich rywali i ostatecznie wygrać do 13.

W czwartym secie zanosiło się na powtórkę z trzeciego, rzeszowianie prowadzili już w połowie seta bardzo wyraźnie (13:7), jednak późniejsza dekoncentracja sprawiła, że końcówka partii toczyła się na przewagi. Znów górą byli gospodarze, którzy przypieczętowali tym samym swoją wygraną.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (28:26, 23:25, 25:13, 25:23)

Zawodnik meczu: Klemen Cebulj (Asseco Resovia)