REKLAMA

Świetne występy rzeszowskich akrobatów na mistrzostwach Polski w Chorzowie!

Reprezentanci Klubu Akrobatyki Sportowej z Rzeszowa byli najlepsi w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski seniorów w akrobatyce sportowej, które odbyły się w Chorzowie. Złote medale zdobyła dwójka mieszana oraz trójka kobiet. Drugą lokatę w klasyfikacji medalowej zajęli zawodnicy Stali Rzeszów. Po złoty medal sięgnęli także akrobaci z klubu KS “Piramida” Rzeszów.

Rzeszowscy akrobaci z Klubu Akrobatyki Sportowej sięgnęli po dwa złote medale na mistrzostwach Polski w akrobatyce sportowej, które odbywały się od 31 maja do 2 czerwca w Chorzowie.

Zwycięstwo w dwójkach mieszanych zdobyli Nikola Kamińska i Michał Wróbel. Po złoto sięgnęła także rzeszowska trójka w składzie: Vanesa Kamińska, Julia Mikuła oraz Magdalena Mosior. Zawodniczki wykonały według sędziów najlepszą choreografię i bez problemów poradziły sobie z zawartymi w niej figurami.

Klub Akrobatyki Sportowej z Rzeszowa stanął na najwyższym stopniu podium klasyfikacji drużynowej mistrzostw (125 punktów). Ponadto żeńska trójka i dwójka mieszana otrzymały nominację do rozgrywek w mistrzostwach Europy.

Akrobaci Stali Rzeszów w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugiej pozycji, zdobywając 112 punktów. W dwójkach kobiet drugie miejsce zdobyły Martyna Wojnar oraz Malwina Sala. W kategorii dwójek mieszanych po srebro sięgnęli Iga Klesyk oraz Marek Wrześniak.

Złoty medal zdobyła także drużyna KS “Piramida” Rzeszów. W dwójce mężczyzn triumfowali Konrad i Maciej Biłyk. KS “Piramida” Rzeszów w drużynowym zestawieniu została sklasyfikowana na 6. pozycji (90 punktów).

W mistrzostwach wzięło udział 17 zespołów.

04-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swietne-wystepy-rzeszowskich-akrobatow-na-mistrzostwach-polski-w-chorzowie-1977-00r2kc