REKLAMA

Światowy Tydzień Mózgu na Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. W dniach od 10 do 16 marca 2014 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Światowy Tydzień Mózgu. Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, mającą na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i  jego działaniu.

Mózg

Impreza ta po raz pierwszy była zorganizowana w USA w 1996 a w Polsce w 1999 roku. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na zagadnienia związane z funkcjonowaniem mózgu a także podkreślenie konieczności badań naukowych w tej dziedzinie ze względu na ogromny wpływ zaburzeń mózgu oraz ich wpływu na jakość życia. W ramach Światowego Tygodnia Mózgu organizowane będą wykłady adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką badań układu nerwowego oraz najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie nauki. W roku 2014 Światowy Tydzień Mózgu obchodzony jest w dniach od 10 do 16 marca. Światowy Tydzień Mózgu 2014 w Rzeszowie odbywa się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksandra Bobko.

 

 

 

27-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swiatowy-tydzien-mozgu-na-uniwersytecie-rzeszowskim