REKLAMA

Światowej sławy balet w Rzeszowie! Już w czwartek

RZESZÓW. W czwartek 30 października w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie St. Petersburg Festiwal Balet przedstawi dwa spektakle: Śpiącą Królewnę oraz Jezioro Łabędzie. Grupa to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie.

balet

Oba przedstawienia zawierają w sobie to, co nazywamy „rosyjską szkołą baletu klasycznego”, czyli klasyczną elegancję w połączeniu ze świeżym oddechem XXI wieku. Czołowi tancerze petersburskiego zespołu są laureatami międzynarodowych konkursów, a w ciągu ostatnich dwóch lat grupa z powodzeniem koncertowała w 10 europejskich krajach. W tym roku na przełomie października i listopada artyści zaprezentują swoje umiejętności w ośmiu polskich miastach.

Jezioro Łabędzie to jeden z najpopularniejszych baletów świata. Publiczność przyciąga od ponad 100 lat dzięki wzruszającej historii o księżniczce zaklętej w łabędzia oraz ponadczasowej muzyce skomponowanej przez Piotra Czajkowskiego.

Ten sam twórca jest także autorem muzyki do drugiego przedstawienia – Śpiącej Królewny. Tę kompozycję Czajkowski uważa za najlepszą w swojej karierze. Wspaniała scenografia zabierze widzów w krainę wróżek, piękna i spokoju, a dobrze wszystkim znana opowieść o śpiącej piękności zyska nowy wymiar.

St. Petersburg Festiwal Balet przekazuje 1 euro z każdego zakupionego biletu na pomoc dla Ukrainy. Śpiąca Królewnę można będzie zobaczyć o godz. 15.30, natomiast Jezioro Łabędzie o 20.00.

 

28-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swiatowej-slawy-balet-w-rzeszowie-juz-w-czwartek-ap007