REKLAMA

Światło i architektura w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy wtorek, 27 maja, w ramach akcji „Tydzień z Architekturą” odbędą się warsztaty dla architektów z całego województwa podkarpackiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oddział Rzeszów.

TRIALUX

Tematem przewodnim tegorocznego tygodnia z architekturą w Rzeszowie będzie oświetlenie architektoniczne oraz iluminacja obiektów architektury. – Oświetlenie obiektów na stałe wpisuje się w krajobraz miast na całym świecie, dlatego właśnie ten temat wybraliśmy, jako przewodni dla naszego regionu mówi Marek Chrobak, prezes SARP odział Rzeszów.Stawiamy na praktyczne pokazanie działania oświetlenia w przestrzeni miejskiej, dlatego główną część wydarzenia stanowią warsztaty dodaje Chrobak.

 

Uczestnicy wysłuchają dwóch wykładów, poświęconych oświetleniu obiektów. Pierwszy, ILUMINACJA OBIEKTÓW W SKALI OD MAKRO DO MIKRO poprowadzi dr inż. Henryk Wachta. Drugi natomiast ROZWIĄZANIA BEZ GRANIC, Uwe Grotte – Dyrektor Zarządzający w TRILUX ARCHITECTURE. Po prelekcjach uczestnicy udadzą się na specjalnie przygotowane warsztaty, gdzie m.in. będą mogli przygotować iluminację na dwóch obiektach (do wyboru Dom Polonii i siedziba SARP). – Celem warsztatów jest przybliżenie architektom działania oświetlenia na obiekty w praktyce. Chcemy ich przekonać do tego, że rozwiązania mogą być dopasowane do ich preferencji, dzięki czemu można stworzyć indywidualne oświetlenie dla każdego obiektu – mówi Arkadiusz Lewenko, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu TRILUX Polska.Dodatkowo, chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Rzeszowa, do podziwiania iluminacji budynków mieszczących się w rynku, które zostaną stworzone przez uczestników warsztatów „Światło & architektura”dodaje Lewenko.

 

Podczas warsztatów zaprezentowane będą również możliwości wspierania sprzedaży produktów sklepowych poprzez oświetlenie – Podczas tych warsztatów zaprezentujemy wpływ zmiany barwy, od ciepłej do zimnej, na postrzeganie produktów na półkach oraz w przypadku produktów spożywczych przedstawimy barwy dedykowane do poszczególnych stref produktów świeżych w supermarketach. Dodatkowo zobaczyć będzie można wpływ różnych kątów świecenia na sposób budowania nastroju mówi Arkadiusz Lewenko.

 

Tydzień z Architekturą to ogólnopolska akcja, organizowana symultanicznie w całym kraju. Organizatorem są oddziały regionalne Stowarzyszenia Architektów Polskich. Patronat nad wydarzeniem w Rzeszowie objął Prezydent Miasta.

Warsztaty odbędą się 27 maja  o godz,. 18.00 w SARP O. Rzeszów, Rynek 8.

 

22-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swiatlo-i-architektura-w-rzeszowie