REKLAMA

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. Wśród gości m.in. K. Korwin-Piotrowska, G. Kramer SJ i K. Bonda (PROGRAM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już 22 i 23 listopada odbędzie się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki – jednego z najważniejszych wydarzeń czytelniczych w regionie.

ds1_7642

Foto: Wydawnictwo WAM

W tym roku do Millenium Hall ponownie przyjadą najciekawsze oficyny wydawnicze i księgarskie z całej Polski. Będzie ich 30 – zarówno tych o charakterze ogólnopolskim jak i lokalnym. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić książkę na świąteczny prezent.

Podczas dwóch dni targów odbędą się wyjątkowe spotkania z pisarzami. – Tym razem zaprosiliśmy Autorów, którzy piszą o rzeczach ważnych, nie boją się podejmowania trudnych tematów, są laureatami prestiżowych nagród, świetnie gotują i mają wielu oddanych czytelników – informują organizatorzy

Do Rzeszowa przyjedzie okrzyknięta „Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej”, siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Napisała kilkanaście książek, które sprzedały się w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy!

Łukasz Orbitowski, laureat Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia, będzie kolejnym gościem targów. Jest jednym z najważniejszych autorów powieści grozy, twórcą zbiorów opowiadań i powieści. Jest także autorem cyklu bajek o kotach. Ostatnio coraz częściej sięga do realiów codzienności. „Kult” to najnowsza, a jednocześnie najdojrzalsza powieść Orbitowskiego, snuta z humorem i czułością. Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień jest tylko pretekstem do fascynującej opowieści o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. O potrzebie odkupienia win. O cudach i ich tajemnicy.

„Królowa polskiego kryminału”, Katarzyna Bonda powraca z nowym kryminałem. „Miłość leczy rany” jest opartą na faktach powieścią, którą Autorka rozpocznie nową serię. Do tej pory jej książki sprzedały się w Polsce w blisko 2 mln nakładzie. Są wydawane w 14 krajach. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii? Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa? Na te trudne, ale ważne pytania postarają się odpowiedzieć: Karolina Korwin-Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ. Kontrowersyjna dziennikarka i popularny jezuita. Wybuchowa mieszanka charakterów i tematów. Zdaniem Wydawcy, ich wspólna książka „#wrzenie”, rozgrzewa bardziej niż gorączka sobotniej nocy, bulwersuje mocniej niż tęcza na świętych obrazach i porusza głębiej niż kino Wojciecha Smarzowskiego.

Czy pamiętacie „S@motność w sieci” – książkę fenomen? Podczas targów spotkamy się z jej autorem, Januszem Leonem Wiśniewskim. Wiśniewski postanowił kontynuować historię opowiedzianą 18 lat temu i wraca z powieścią „Koniec samotności”. Jej główni bohaterowie Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale… w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby. Wszystkie postaci niespodziewanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.

W tracie targów będziemy również rozmawiać o reportażu. Do Rzeszowa przyjadą dwie świetne reportażystki: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, które na co dzień związane są ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Są autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”. W książce wracają i do swoich reportaży, i do ich bohaterów. W kilku przypadkach historie nabierają zupełnie innego kolorytu. Jakie historie znalazły się w książce reportażystek Polskiego Radia? Jak powstaje reportaż radiowy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania.

O fantastyce, popkulturze i oszustach opowie Jakub Ćwiek, który poza pisaniem książek jest stand-uperem i scenarzystą. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Jego ostatnia książka, kryminał „Szwindel”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, która uświadamia, jak działają oszuści i jak łatwo paść ich ofiarą. I że znajomość trików wcale przed niczym nie chroni.

Ponadto w Rzeszowie pojawią się między innymi: Łukasz Łagożny, Adam Studziński, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Magda Skubisz, Joanna Jax, Ewa Kassala, ks. Andrzej Augustyński, o. Andrzej Zając, Asia Olejarczyk, Lidia Miś, Adam Studziński, Andrzej Potocki i Suren Vardanian.

Program spotkań na 3. edycji Świątecznych Targów Książki:

  • 22 listopada (piątek)
    godzina 12:00 – spotkanie z Andrzejem Potockim i Surenem Vardanianem,
    godzina 15:00 – spotkanie z Łukaszem Łagożnym,
    godzina 17:00 – spotkanie z Siostrą Anastazją,
    godzina 19:00 – spotkanie z Jakubem Szamałkiem.
  • 23 listopada (sobota)
    godzina 11:00 – spotkanie z Hanną Bogoryja-Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk,
    godzina 12:00 – spotkanie z Jakubem Ćwiekiem,
    godzina 13:00 – spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską i ks.Grzegorzem Kramerem,
    godzina 14:00 – spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim,
    godzina 15:00 – spotkanie z Katarzyną Bondą,
    godzina 16:00 – spotkanie z Vincentem V. Severskim,
    godzina 17:00 – spotkanie z Łukaszem Orbitowskim,
    godzina 19:00 – KORA, spotkanie z Kamilem Sipowiczem i Tomaszem W. Michałowskim.

Źródło: materiały prasowe Millenium Hall

10-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)