REKLAMA

Świadkowie pomogli zatrzymać podejrzanego o rozbój

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nastolatka i ukradł mu rower. Wołającemu o pomoc pokrzywdzonemu pomogli świadkowie, którzy zawiadomili policjantów i uniemożliwili sprawcy ucieczkę.

Do zdarzenia doszło w rejonie Instytutu Muzyki przy ulicy Dąbrowskiego. Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru. Skierowany na miejsce patrol zastał szarpiących się mężczyzn. Do interweniujących policjantów podbiegł nastoletni chłopak wskazując jednego z nich, jako sprawcę kradzieży.
Mężczyzną tym okazał się 20-letni mieszkaniec Rzeszowa. Ponieważ był agresywny i stawiał opór, został obezwładniony przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna zaczepił chłopaka. Chciał od niego 2 złote, a następnie zażądał oddania roweru. Ponieważ 20-latek groził pokrzywdzonemu pobiciem, ten oddał mu rower. Tuż przed zdarzeniem w rowerze spadł łańcuch, więc podejrzany nie mógł nim szybko odjechać z miejsca zdarzenia. Biegnący za nim chłopak wzywał pomocy. Na jego wołania odpowiedzieli przechodnie.
Widząca całą sytuację, kobieta zawiadomiła policjantów, a kilku przechodniów uniemożliwiło mężczyźnie ucieczkę. 20-latek przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie porzucił rower.
Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Prokurator przedstawił mu zarzut rozboju. Objął również 20-latka policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

KMP Rzeszów

10-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swiadkowie-pomogli-zatrzymac-podejrzanego-o-rozboj