REKLAMA

Surowsze sankcje skutkują? Na podkarpackich drogach bezpieczniej

PODKARPACIE. W lipcu 2015 roku na drogach Podkarpacia było bezpieczniej, niż w tym samym miesiącu w ubiegłym roku. Policjanci odnotowali mniej wypadków, mniej osób rannych i mniej zabitych.

Lipiec br. w porównaniu do lipca 2014 r. w policyjnych statystykach drogowych na Podkarpaciu przedstawia się następująco:

pol

Stan bezpieczeństwa na drogach naszego województwa poprawia się z roku na rok. Od 18 maja br., czyli od wprowadzenia nowych przepisów, zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, podkarpacka Policja odnotowuje tendencję spadkową jeśli chodzi o liczbę zdarzeń drogowych.

Od 18 maja br. do 31 lipca, w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, nastąpił spadek zarówno liczby wypadków, rannych, jak i zabitych.

pol2
Nowe przepisy w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, przewidują sankcję w postaci zatrzymania prawa jazdy. Od 18 maja br. podkarpaccy policjanci zatrzymali ponad 470 praw jazdy kierowcom, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

159898963

źródło: KWP

06-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

surowsze-sankcje-skutkuja-na-podkarpackich-drogach-bezpieczniej