REKLAMA

Sukces wokalistek z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczennice z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie wyśpiewały ostatnio aż 6 nagród. Swe sukcesy zawdzięczają Annie Czenczek, dyrektor Centrum, która przygotowywała je m.in. do występu na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Maleńkie gwiazdeczki”, jaki odbył się w dniach od 20 do 24 marca 2014 r. w Sankt Petersburgu.Wokalistki z rzeszowskiego CSW znalazły się wśród najlepiej śpiewających dzieci z 14 krajów świata. Piosenki, jakie wykonywały dziewczyny nie mogły trwać dłużej niż 3 minuty. Uczestnicy śpiewali folk, muzykę jazzową, hity międzynarodowe, albo też piosenki pochodzące z danego kraju.

0_400x300_images_stories_Aktualnosci2014_P1170352

Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie z uczennicami Alicją Rega i Klaudią Zarzycką

II miejsce zdobyła Alicja Rega i otrzymała nagrodę dziecięcego jury – nominację do finału Międzynarodowego Festiwalu Piosnki, który odbędzie się w sierpniu w Estonii, aby tam reprezentować Polskę i Rzeszów.

Wyróżnienie otrzymała również Klaudia Zarzycka, która swoim śpiewem urzekła międzynarodowe jury i otrzymała dwie nagrody specjalne: od jurora z Rumunii (nominacja do Finału Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, który odbędzie się już w maju w Rumunii) oraz nagrodę specjalną od jurora reprezentującego Turcję (nominacja do finału Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, który odbędzie się we wrześniu w Istambule). Wyjazdy na zagraniczne festiwale są cenne dla młodych wykonawców. Poznają dzięki nim kulturę innych krajów i zdobywają cenne doświadczenia. Wokalistki z centrum Sztuki Wokalnej teraz przygotowują się do kolejnych konkursów. Najbliższe to wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy EURO STAR, który odbędzie się na Malcie, dalej udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „RYTM I MELODIA”, który odbędzie się w kwietniu w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu oraz Finał 35 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

foto www.csw.info.pl

30-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sukces-wokalistek-z-centrum-sztuki-wokalnej-w-rzeszowie