REKLAMA

Sukces uczniów rzeszowskiego ZDZ-u w ogólnopolskim turnieju budowlanym!

RZESZÓW, POZNAŃ. Sukcesem zakończył się udział uczniów rzeszowskiego Zespołu Szkół ZDZ w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym Złota Kielnia. Łukasz Sołtys i Damian Szczygieł zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w swoich kwalifikacjach.

4_16

Foto: zszdz.rzeszow.pl

Od 4 do 7 lutego 2020 roku odbywał się w Poznaniu finał 49. Turnieju Budowlanego Złota Kielnia. Po eliminacjach okręgowych, w których wzięło udział 236 uczniów z 59 szkół, do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów Zespołu Szkół ZDZ w Rzeszowie: Łukasz Sołtys z klasy 3W oraz Damian Szczygieł z klasy 3B.

W finale obaj uczniowie rzeszowskiej szkoły zajęli czołowe miejsca:

  • Łukasz Sołtys – I miejsce w kwalifikacji: wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych (nauczyciel przygotowujący – Lucyna Kutta, praktyka w firmie FHU Insanit Andrzej Kluz),
  • Damian Szczygieł – II miejsce w kwalifikacji: wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich (nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Dziadosz, Marek Bieszczad).

Uczeń Łukasz Sołtys zdobył dodatkowo nagrody specjalne:
– Najlepszy Praktyk (nagroda ufundowana przez Ministra Rozwoju i Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole),
– Najlepszy Finalista (nagroda ufundowana przez Ministra Edukacji Narodowej),
– Najlepszy w swojej kategorii (nagroda ufundowana przez Ministerstwo Rozwoju).

Warto dodać, że finaliści, zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.

6_6

Foto: zszdz.rzeszow.pl / na zdjęciu Łukasz Sołtys

Turniej budowlany Złota Kielnia kierowany jest do uczniów szkół branżowych I stopnia. Odbywa się w etapach szkolnym i centralnym. Najlepsi uczniowie etapu centralnego rywalizują ze sobą w finale centralnym.

Celem turnieju jest między innymi pogłębianie wiedzy zawodowej z zakresu budownictwa i podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej, doskonalenie umiejętności praktycznych w wybranym zawodzie i przygotowanie uczniów do podejmowania pracy zawodowej.

Źródło: zszdz.rzeszow.pl, turniejbudowlany.edu.pl

26-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)