Sukces skoczków do wody Stali Rzeszów! Zdobyli 30 medali mistrzostw Polski

Skoczkowie do wody z ZKS-u Stali Rzeszów zdobyli aż 30 medali mistrzostw Polski. Przyjechali do Rzeszowa dokładnie z: 9 złotymi, 13 srebrnymi i 8 brązowymi medalami.

stal-skoki-do-wody

Od 4 do 6 grudnia br. na terenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” najlepsi zawodnicy w naszym kraju rywalizowali w Mistrzostwach Polski w skokach do wody.

W zawodach wystartowało 17 zawodników reprezentujących Rzeszów oraz klub sportowy „Stal Rzeszów Skoki do wody ”. Skoczkowie rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, w konkursach na trampolinach 1-metrowej i 3-metrowej, z wieży oraz w skokach synchronicznych.

W najmłodszej kategorii wiekowej D brązowy medal na trampolinie 1-metrowej wywalczyła Gabriela Stec. Na „trójce” Gabriela zajęła 4. miejsce, o włos przegrywając walkę o medal. W kategorii C komplet trzech złotych medali wywalczył Eryk Dróżdż, który zwyciężał w konkursach na obu trampolinach oraz wieży.  W rywalizacji dziewcząt dwa srebrne medale wyskakała Gabriela Skalska (trampolina 1-metrowa i 3-metrowa), a Emilia Deręgowska zdobyła srebro w konkursie skoków z wieży i brąz na trampolinie 1-metrowej.

W kategorii B trzy medale przywiozła z Łodzi Weronika Bojda (srebro na trampolinie 3-metrowej, srebro w synchronie oraz brązowy krążek na trampolinie 1-metrowej). Dwa srebrne medale zdobyła Milena Pilch (trampolina 1-metrowa i synchron).

W kategorii A dziewcząt pełne komplety medali znalazły się w rękach rzeszowskich zawodniczek. Aleksandra Błażowska zdobyła dwa złota na obu trampolinach, do których dorzuciła jeszcze srebro i brąz w kategorii OPEN. Karolinie  Wolskiej bardzo spodobał się kolor srebrny, bo aż trzy medale tego koloru przywiozła z Łodzi (trampolina 1-metrowa i 3-metrowa, OPEN 3 metry). Dodatkowo zdobyła jeszcze brąz w kategorii OPEN na trampolinie 1-metrowej. Aleksandra Puterla na obu trampolinach wywalczyła brązowe medale. W konkursie skoków z wieży złoty medal wśród dziewczyn zdobyła Maria Łukaszewicz, a wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Filip Jachim.

Wśród Młodzieżowców trzy srebrne medale wywalczył Robert Łukaszewicz (trampoliny 1-metrowa i 3-metrowa oraz wieża). Robert wspólnie z Filipem Jachimem triumfowali w konkursie skoków synchronicznych z wieży w kategorii OPEN. Ponadto Filip dorzucił jeszcze złoto, startując na wieży, w synchronie w kategorii A/B – tym razem w duecie z Maksymilianem Sawoniwiczem (AZS Łódź) oraz brąz w kategorii OPEN na trampolinie 1-metrowej.

Należy wspomnieć jeszcze o osiągnięciach wychowanków rzeszowskiej Stali, którzy ze względu na brak specjalistycznego basenu do skoków w Rzeszowie oraz konieczność przygotowań do igrzysk olimpijskich przenieśli się do Łodzi i reprezentują obecnie barwy AZS. Kaja Skrzek zdobyła dwa złote medale na obu trampolinach. Podobnie wśród mężczyzn dwa złote krążki wywalczył Andrzej Rzeszutek. Kacper Lesiak wywalczył dwa srebrne medale na trampolinie 1-metrowej oraz w konkursie skoków z wieży.

Łącznie zawodnicy klubu „Stal Rzeszów Skoki do wody” mimo dużych kłopotów związanych z brakiem odpowiedniej bazy treningowej, a także zakłóconym okresem przygotowań w związku z panującą pandemią, zaprezentowali się świetnie, przywożąc dla naszego miasta 30 medali:  9 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych.

Źródło: Skoki do wody – ZKS Stal Rzeszów