REKLAMA

Sukces rzeszowskiej szkoły. Uczniowie wygrali pracownię fotograficzną

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie zdobył główną nagrodę w konkursie fotograficznym „Akcja (foto)edukacja” organizowanym przez firmę Nikon. Dzięki zwycięstwu szkoła wzbogaci się o pracownię fotograficzną. Prace, które przesądziły o sukcesie, można oglądać na szkolnych korytarzach.

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie oprócz nagrody głównej zdobyli wiele także wyróżnień. Na wernisażu podsumowującym konkurs zaprezentowano widzom ponad 20 zdjęć, w tym właśnie prace rzeszowskich adeptów fotografii. – Nasza akcja to duża szansa dla tych uczniów. Warto wspierać młode osoby w realizacji swoich pasji – powiedział Krystian Bielatowicz, członek jury.

Akcja (foto)edukacja to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zaangażowana w projekt młodzież w każdym miesiącu musi zmierzyć się z innym fotograficznym wyzwaniem. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe, sprzęt fotograficzny, warsztaty przygotowujące do zawodu oraz nagroda główna – profesjonalne wyposażenie pracowni. Kolejna okazja do spróbowania swoich sił w konkursie już w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia laureatów tegorocznej edycji można podziwiać w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie do 4 grudnia. Później fotografie trafią do Poznania, gdzie zostaną zaprezentowane w Zespole Szkół Łączności.

(az)

 

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)