REKLAMA

Sukces rzeszowskich ratowników medycznych na międzynarodowych mistrzostwach!

Ratownicy medyczni reprezentujący Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zajęli czołowe miejsce na XV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. W jednym z zadań okazali się najlepsi.

zdj1

Foto: materiały nadesłane

Zespół ratowników medycznych reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie na XV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym może pochwalić się bardzo dobrym osiągnięciem. Drużyna rzeszowskiego pogotowia w Bielsku Białej zajęła 5. miejsce w ogólnej klasyfikacji na 37 Zespołów Ratownictwa Medycznego. Rzeszowscy ratownicy byli najlepsi w zadaniu pod tytułem “FIAT”, które odbyło się na terenie fabryki Fiata.

Zmagania trwały 4 dni, organizatorzy przygotowali 9 zadań, w tym dzienne i nocne, które wiązały się z umiejętnościami medycznych czynności ratunkowych. Wymagały one od uczestników sprawności fizycznej, wiedzy teoretycznej, zmysłu analitycznego i logistycznego oraz reakcji przy prowadzeniu ambulansu – tłumaczy Katarzyna Zygmunt-Kowalska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Rzeszowscy ratownicy medyczni nie po raz pierwszy zajęli tak wysokie lokaty, a dzięki systematycznej pracy włożonej w przygotowania do zawodów i rozwijanie swoich umiejętności, co roku cieszą się bardzo dobrymi wynikami. Potwierdza to między innymi aktualny tytuł najlepszego Kierownika Zespołu Ratownictwa Medycznego zdobyty przez Jerzego Kiszkę, ratownika medycznego WSPR w Rzeszowie, podczas letnich Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Legnicy końcem 2019 roku.

zdj2

zdj3

Źródło: materiały nadesłane

05-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sukces-rzeszowskich-ratownikow-medycznych-na-miedzynarodowych-mistrzostwach-45-00r2kc