REKLAMA

Sukces Kliniki Prawa WSPiA

RZESZÓW. Działająca przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji Klinika Prawa została przyjęta do Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Jest to organizacja, która dba o wysoki poziom świadczonych przez studentów bezpłatnych porad prawnych. Przyjęcie Kliniki do Fundacji poprzedziła wnikliwa kontrola. Klinika Prawa w WSPiA działa od listopada 2013 r. Zajmuje się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców regionu.

 To ważna wiadomość dla Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Jak tłumaczy prof. Czesław Kłak, opiekun Kliniki Prawa pozytywna ocena pokazuje, że udzielane przez studentów porady są na najwyższym poziomie. – Przyjęcie Kliniki Prawa WSPiA do Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych poprzedziła bardzo dokładna kontrola. Przedstawiciele Fundacji zbadali, jak przygotowujemy studentów do pracy w Klinice i w jaki sposób udzielane są bezpłatne porady prawne. Standardy, które nakłada na nas Fundacja, są bardzo wyśrubowane. Jednak dzięki kontroli wiemy, że spełniliśmy je bez żadnych problemów. Co więcej, po kontroli w naszej uczelni Fundacja zaostrzyła jeszcze Standardy dotyczące działalności Klinik w Polsce. Jednak tu też jesteśmy spokojni, bo spełniamy wszystkie wymogi m.in. te dotyczące szkolenia studentów – tłumaczy prof. Czesław Kłak.

Opiekun Kliniki Prawa w WSPiA dodaje, że zanim studenci zaczną udzielać bezpłatnych porad prawnych, przechodzą specjalne szkolenie. Poznają wtedy m.in. etyczne problemy prawoznawstwa, zasady i metodologie udzielania pomocy prawnej i funkcjonowania Kliniki Prawa. Szkolenie obejmuje również warsztaty z zakresu sporządzania pism procesowych, analizy stanów faktycznych oraz praktycznych aspektów stosowania prawa. W wyniku spełnienia Standardów Klinika Prawa WSPiA może brać udział w konkursach grantowych prowadzonych przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Ponadto przedstawiciel uczelni będzie członkiem Rady Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

Uruchomienie Kliniki Prawa w Wyższej Szkole Prawa i Administracji jest efektem porozumienia zawartego przez Uczelnię z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Głównym celem Kliniki jest bezpłatne udzielanie porad prawnych osobom niezamożnym pod opieką pracowników naukowych WSPiA. Klinika pomaga również w rozwoju wiedzy prawniczej naszych studentów. Studenci WSPiA pracujący w Klinice, zajmują się m.in. wydawaniem opinii prawnych w indywidualnych sprawach z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego i cywilnego. Celem Kliniki jest również podniesienie świadomości i kultury prawnej mieszkańców Podkarpacia.

Klinika Prawa mieści się na parterze Budynku A Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Z bezpłatnej pomocy prawnej studentów uczelni można korzystać w poniedziałek, środę i piątek od godziny 10:00 do 14:00 oraz we wtorek i czwartek w godzinach od 14:00 do 18:00.

 

 

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sukces-kliniki-prawa-wspia