REKLAMA

Stypendia Ministra Nauki dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ośmioro studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzyma jednorazowe stypendium w wysokości 17 tysięcy złotych od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie stypendium to otrzymało 488 studentów z całego kraju.

stud

Foto: Uniwersytet Rzeszowski / materiały nadesłane

Jest nam bardzo miło poinformować, że ośmioro studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymało stypendium MNiSW za znaczące osiągnięcia w roku akademickim 2019/2020. To ważna informacja nie tylko dla społeczności akademickiej, ale również dla kandydatów – poinformował nas dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

488 studentów z całego kraju otrzyma wyróżnienia finansowe za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Kandydatury studentów ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Wyróżnieni studenci otrzymają po 17 tysięcy złotych. Wśród nich znalazło się ośmioro studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Rektorzy uczelni przedstawili ministrowi 1106 wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2019/2020. Wnioski oceniane były przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców. Członkowie zespołu zostali wyłonieni spośród kandydatów zgłaszanych przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców.

Lista stypendystów UR:

1 Żaneta Chełminiak (biotechnologia).
2 Magdalena Cupryś (biotechnologia).
3 Joanna Frączek (biotechnologia).
4 Karolina Ewa Mroczek (technologia żywności i żywienie człowieka).
5 Karol Nawrot (mechatronika).
6 Patrycja Oleś (bezpieczeństwo wewnętrzne).
7 Grzegorz Henryk Pado (mechatronika).
8 Karolina Przewoźnik (bezpieczeństwo wewnętrzne).

Sukcesy naszych studentów cieszą i pozwalają spokojnie patrzeć w przyszłość. Jest to znak, że realizowana polityka projakościowa przynosi efekty. Jesteśmy przekonani, że w każdym kolejnym roku akademickim liczba wyróżnionych będzie rosła – dodał dr Maciej Ulita.

Laureaci otrzymują wsparcie finansowe w ramach jednej wypłaty od uczelni w terminie 14 dni od dnia przekazania przez MNiSW środków na rachunek bankowy uczelni. To dla nich bardzo istotne wsparcie, a jak wielokrotnie podkreślano, studenci to grupa szczególnie ważna dla MNISW.

Najwięcej stypendiów otrzymali studenci zgłoszeni przez Uniwersytet Jagielloński ‒ 106, Uniwersytet Warszawski – 58, Politechnikę Wrocławską – 40 oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ‒ 33.

Źródło: informacje nadesłane, gov.pl

01-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

stypendia-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-dla-studentow-uniwersytetu-rzeszowskiego-3093-00r2kc