REKLAMA

Studniówka Szlachetnej Paczki w środę w Rzeszowie

12 września o 17:00 na rzeszowskim Rynku, odbędzie się  Studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Jest to wydarzenie promujące rekrutację wolontariuszy.

cover_photo_studniówka_AP_SZP_2018_gif

Foto: Materiał nadesłany

W ubiegłym roku pomogli kilkudziesięciu tysiącom osób w całej Polsce. W samym województwie podkarpackim wsparcie dzięki nim otrzymało 987 rodzin, a także 150 dzieci. Ale ciągle im mało. Ile osób otrzyma pomoc i zmieni swoje życie w tym roku? To zależy od tego, ilu wolontariuszy zgłosi się do projektu. W naszym województwie potrzeba ich ponad 700. 12 września o godz. 17:00 na Rzeszowskim Rynku SuperW będą namawiać, by do nich dołączyć.

– W naszej historii było wiele powstańczych zrywów. Idealiści i bohaterowie mobilizowali się, by działać doraźnie. Chcemy to odwrócić i pokazać, że potrafimy się angażować również w sposób przemyślany i dobrze zorganizowany – tłumaczy Karolina Batko-Jeż, Dyrektor Operacyjny Szlachetnej Paczki – Paczka i Akademia to ogromna skala i odpowiedzialność. My też mobilizujemy współczesnych bohaterów, wolontariuszy, ale nie zapraszamy ich do „wielkiej improwizacji”. Nasz wolontariat jest efektywny.

Studniówka 12 września to ważny moment dla Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Właśnie teraz rozstrzyga się, do ilu rodzin dotrze pomoc w tym roku. To właśnie od liczby zaangażowanych wolontariuszy zależy, jaka będzie skala pomocy w tym roku. To dzięki nim już 17 listopada na stronie: www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, dla których przygotują dedykowaną pomoc oraz dzieci, którym zafundują indeksy Akademii Przyszłości. Finał, podczas którego pomoc dotrze do rodzin, odbędzie się w weekend 8-9 grudnia.

studniówka_AP_SZP_już jza tydzień

Foto: Materiał nadesłany

Studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, czyli niebanalny happening wolontariuszy, będzie miał miejsce na Rzeszowskim Rynku przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Ta lokalizacja nie jest przypadkowa. Organizatorzy chcą podkreślać ciągłość pomiędzy idealistami i bohaterami z dawnych lat, a tymi, którzy dziś biorą sprawy w swoje ręce i inspirują ludzi do zmiany życia na lepsze.

Jak zostać wolontariuszem? Wystarczy wejść na stronę: www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję, podpisać umowę i zacząć pomagać. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września.

Źródło: Materiał nadesłany

08-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studniowka-szlachetnej-paczki-w-srode-w-rzeszowie-1789