RZESZÓW / PODKARPACIE. WSIiZ wprowadza bezpłatny program kształcenia multidyscyplinarnego dla najlepszych i najzdolniejszych kandydatów na studia. Projekt „Studia Ambitnego Studenta” gwarantuje m.in. stypendium, wybór dodatkowych przedmiotów, ciekawe staże i warsztaty.
Studia ambitnego Studenta (SAS) to unikatowy, bezpłatny projekt dydaktyczny. Będzie realizowany na studiach stacjonarnych I i II stopnia.
– Program skierowany jest do zdolnych, ambitnych młodych ludzi, którzy chcą rozwijać się dodatkowo. SAS umożliwia zdobywanie za darmo multidyscyplinarnej wiedzy o wybranych współczesnych zagadnieniach społecznych i kulturowych i daje wiele dodatkowych korzyści – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Multidyscyplinarne kształcenie
Pierwszy krok to wybór kierunku studiów i złożenie podania.
– We współpracy z tutorem (pracownikiem naukowym, który obejmie kandydata indywidualną opieką i pomoże w profilowaniu ścieżki kształcenia) młody człowiek może wybrać 9 dodatkowych przedmiotów z 3 innych kierunków studiów I lub II stopnia. Te dodatkowe przedmioty będą wpisane do suplementu dyplomu ukończenia studiów – wyjaśnia prof. Agata Jurkowska, merytoryczny opiekun projektu.
Rekrutacja do programu SAS
Aby zakwalifikować się do programu SAS na studiach I stopnia, trzeba uzyskać co najmniej 300 pkt na egzaminie maturalnym, a z języka obcego co najmniej 75%. Pierwszeństwo uczestnictwa mają absolwenci klas patronackich WSIiZ. Na studiach II wymagana jest bardzo dobra ocena na dyplomie licencjata.
Pakiet dodatkowych korzyści
– Program SAS to wiele dodatkowych korzyści. Studentom I stopnia zapewnia uczestnictwo w warsztatach samorozwoju dotyczących wytyczania i realizacji celów osobistych, zarządzania czasem, metod nauczania i stylów uczelnia się oraz w warsztatach logicznego i krytycznego myślenia. W ofercie jest też szkoła letnia „Student-obywatel”, której celem jest poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego – podkreśla prof. Jurkowska.
Studenci objęci programem SAS będą mieć pierwszeństwo w wyborze najlepszych promotorów pracy dyplomowej. Udział w systemie gwarantuje też staże zawodowe na uczelni z perspektywą zatrudnienia. Każdy uczestnik otrzyma edukacyjny pakiet startowy (zestaw publikacji dotyczących rozwoju osobistego i planowania kariery). Dodatkowym bonusem jest możliwość odbycia semestru studiów na zagranicznej uczelni (w ramach stypendium Erasmus+).
Stypendium od początku studiów
– Uczestnicy SAS będą automatycznie objęci programem „Stypendium od początków studiów” (SPS). To specjalny system motywacyjny, który zapewnia studentom rozpoczynającym naukę stypendia pokrywające 100% lub 50% czesnego – dodaje Pasieczna.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.