REKLAMA

Studia Ambitnego Studenta, czyli ciekawe staże i warsztaty, dodatkowe przedmioty i stypendia

RZESZÓW / PODKARPACIE. WSIiZ wprowadza bezpłatny program kształcenia multidyscyplinarnego dla najlepszych i najzdolniejszych kandydatów na studia. Projekt „Studia Ambitnego Studenta” gwarantuje m.in. stypendium, wybór dodatkowych przedmiotów, ciekawe staże i warsztaty.

Studia ambitnego Studenta (SAS) to unikatowy, bezpłatny projekt dydaktyczny. Będzie realizowany na studiach stacjonarnych I i II stopnia.
Program skierowany jest do zdolnych, ambitnych młodych ludzi, którzy chcą rozwijać się dodatkowo. SAS umożliwia zdobywanie za darmo multidyscyplinarnej wiedzy o wybranych współczesnych zagadnieniach społecznych i kulturowych i daje wiele dodatkowych korzyści – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Multidyscyplinarne kształcenie
Pierwszy krok to wybór kierunku studiów i złożenie podania.
We współpracy z tutorem (pracownikiem naukowym, który obejmie kandydata indywidualną opieką i pomoże w profilowaniu ścieżki kształcenia) młody człowiek może wybrać 9 dodatkowych przedmiotów z 3 innych kierunków studiów I lub II stopnia. Te dodatkowe przedmioty będą wpisane do suplementu dyplomu ukończenia studiów – wyjaśnia prof. Agata Jurkowska, merytoryczny opiekun projektu.

Rekrutacja do programu SAS
Aby zakwalifikować się do programu SAS na studiach I stopnia, trzeba uzyskać co najmniej 300 pkt na egzaminie maturalnym, a z języka obcego co najmniej 75%. Pierwszeństwo uczestnictwa mają absolwenci klas patronackich WSIiZ. Na studiach II wymagana jest bardzo dobra ocena na dyplomie licencjata.

Pakiet dodatkowych korzyści
Program SAS to wiele dodatkowych korzyści. Studentom I stopnia zapewnia uczestnictwo w warsztatach samorozwoju dotyczących wytyczania i realizacji celów osobistych, zarządzania czasem, metod nauczania i stylów uczelnia się oraz w warsztatach logicznego i krytycznego myślenia. W ofercie jest też szkoła letnia „Student-obywatel”, której celem jest poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego – podkreśla prof. Jurkowska.

Studenci objęci programem SAS będą mieć pierwszeństwo w wyborze najlepszych promotorów pracy dyplomowej. Udział w systemie gwarantuje też staże zawodowe na uczelni z perspektywą zatrudnienia. Każdy uczestnik otrzyma edukacyjny pakiet startowy (zestaw publikacji dotyczących rozwoju osobistego i planowania kariery). Dodatkowym bonusem jest możliwość odbycia semestru studiów na zagranicznej uczelni (w ramach stypendium Erasmus+).

Stypendium od początku studiów
Uczestnicy SAS będą automatycznie objęci programem „Stypendium od początków studiów” (SPS). To specjalny system motywacyjny, który zapewnia studentom rozpoczynającym naukę stypendia pokrywające 100% lub 50% czesnego – dodaje Pasieczna.

_501s

materiał nadesłany

28-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)