REKLAMA

Studentka zarządzania lotnictwem wygrała konkurs Urzędu Lotnictwa Cywilnego

RZESZÓW. Alicja Gajewska, studentka Aviation Management w WSIiZ, zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

konkurs_WSIiZNagrodą za I miejsce zdobyte przez studentkę WSIiZ był udział w sympozjum ICAO w Montrealu w Kanadzie.

W ramach konkursu Alicja Gajewska przedstawiła referat na temat wyzwań stojących przed przemysłem lotniczym oraz dokument roboczy. Jej prace zostały najlepiej ocenione przez jury.

Brałam udział w drugim sympozjum Next Generation of Aviation Professionals zorganizowanym w siedzibie głównej ICAO w Montrealu – mówi Alicja Gajewska. – Wydarzenie to skierowane było do osób związanych z branżą lotniczą, również do studentów – Uczestniczyłam też w modelowym posiedzeniu rady ICAO.

Zdaniem studentki WSIiZ, to niepowtarzalna szansa, by omówić z przedstawicielami państw członkowskich  problemy i zagrożenia dotyczące lotnictwa i zaproponować działania, jakie powinny zostać podjęte. – Cieszę się, że skorzystałam z tej okazji – podkreśla laureatka.

Specjaliści, m.in. Ashley Lauryssen (EUROCONTROL), Kellie White (Emirates Airlines), Greg Hindson (ENAC) i Mary Nelson (FAA Academy), zaprezentowali na posiedzeniu pomysły, w jaki sposób przyciągnąć młodych ludzi do branży lotniczej. Opowiedzieli też o kompetencjach, które powinny w sobie kształtować osoby marzące o karierze w tym sektorze.

Pierwsze modelowe posiedzenie rady ICAO odbyło się 5 grudnia 2014 roku. Studenci i młodzi pasjonaci lotnictwa zajęli miejsca delegatów swoich państw. Reprezentanci Australii, Nigerii i Wielkiej Brytanii przedstawili dokumenty robocze. Dyskusje dotyczyły m.in. stworzenia lepszych narzędzi komunikacyjnych online, informujących o możliwościach w branży lotniczej, a także wspierania kobiet w lotnictwie i rozwoju ośrodków edukacji lotniczej.

Aviation Management (zarządzanie lotnictwem) to elitarne anglojęzyczne studia, które WSIiZ prowadzi od kilku lat jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie. Partnerująca im Lufthansa zapewnia wkład w program studiów, wyspecjalizowaną kadrę i ciekawe staże i praktyki.

Źródło: materiały prasowe WSIiZ

03-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studentka-zarzadzania-lotnictwem-wygrala-konkurs-urzedu-lotnictwa-cywilnego