Studentka UR wicemistrzynią Polski w pływaniu!

Katarzyna Górniak, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego została wicemistrzynią Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu. Turniej jest organizowany w Lublinie.

48412256_1645500372262776_1171825064425816064_n

Studentka II SUM WF UR – Katarzyna Górniak została wicemistrzynią Polski seniorów na dystansie 50 m stylem grzbietowym, przegrywając jedynie z najlepszą obecnie polską pływaczką, Alicją Tchórz – finalistką ubiegłotygodniowych Mistrzostw Świata w Chinach na tym dystansie, dwukrotną wicemistrzynią Europy i dwukrotną olimpijką.

Ponadto rzeszowska studentka zdobyła złoty medal w kategorii młodzieżowców na tym dystansie i srebrny na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu seniorów i młodzieżowców odbywają się w dniach 18-22 grudnia 2018 w Lublinie.