REKLAMA

Studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego najlepsza w międzynarodowym konkursie perkusyjnym! (VIDEO)

RZESZÓW  / PODKARPACIE. Wiktoria Bialic – studentka kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa w Instytucie Muzyki w Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zwyciężyła w jubileuszowej, dziesiątej edycji międzynarodowego konkursu perkusyjnego “Hit Like A Girl”. Studentka UR była najlepsza w kategorii 18-39 lat.

Przechwytywanie_209
Foto: Wiktoria Bialic – DRUMS / YouTube

 

Do konkursu zgłosiło się łącznie ponad tysiąc chętnych we wszystkich kategoriach wiekowych, obejmujących grę na zestawie perkusyjnym i beatmaking.

Perkusistki, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie reprezentowały ponad sześćdziesiąt krajów z różnych części świata. Na poszczególnych etapach konkursu Hit Like A Girl, w głównych kategoriach oraz dodatkowych mini-konkursów, uczestniczki były oceniane łącznie przez grono 120 jurorów.

We wszystkich kategoriach i dodatkowych konkursach oraz edycjach regionalnych spośród uczestniczek wyłoniono 360 finalistek.

W przypadku zestawu perkusyjnego konkurs “Hit Like A Girl” został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych. W każdej wyłoniono zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, a także laureatkę w kategorii Popular.

 

Studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Wiktoria Bialic rzuciła międzynarodowe jury na kolana i zajęła 1. miejsce w kategorii wiekowej 18-39 lat, pokonując:

2. miejsce – Juanita Pelaez (Kolumbia),

3. miejsce – Jaleacia Harris (Stany Zjednoczone);

Popular – Julissa Fano (Peru).

 

Źródło: mat. prasowe Uniwersytetu Rzeszowskiego

Video: Wiktoria Bialic – DRUMS / YouTube

 

12-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)