REKLAMA

Studentka inżynierii medycznej Mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej (ZDJĘCIA)

WARSZAWA. Studentka I roku kierunku inżynieria medyczna Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej Malwina Sala w parze z Martyną Wojnar zdobyła złoty medal w kategorii dwójek kobiet na Mistrzostwach Polski Seniorów w Sportach Gimnastycznych odbywających się w dniach 25- 27 maja br. w hali Arena w Warszawie.

W tych mistrzostwach, będących zarazem II Festiwalem Sportów Gimnastycznych, kibice mogli na jednej arenie zobaczyć przedstawicieli wszystkich dyscyplin gimnastycznych. Zawodnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w: akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie, skokach na ścieżce, gimnastyce sportowej kobiet, gimnastyce sportowej mężczyzn i gimnastyce artystycznej.

Zawody okazały się wyjątkowo udane dla naszych zawodniczek, które zaprezentowały nowe, nigdy niewykonywane w Polsce elementy i z ośmiopunktową przewagą pokonały konkurentów. Był to również sprawdzian przed tegorocznymi mistrzostwami Europy, które odbędą się na początku października w rzeszowskiej hali Podpromie.

Malwina Sala trenuje akrobatykę sportową w ZKS Stal Rzeszów pod okiem byłej mistrzyni świata trenerki Eweliny Fijołek.

materiały nadesłane

20-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studentka-inzynierii-medycznej-mistrzynia-polski-w-akrobatyce-sportowej-00e8mc