Student Uniwersytetu Rzeszowskiego mistrzem Europy w kulturystyce!

Bartosz Zimny, student Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, został mistrzem Europy w kulturystyce juniorów OPEN oraz wicemistrzem Europy w kulturystyce mężczyzn do 100 kilogramów. Zawody odbywały się w Santa Sussana w Hiszpanii.

Startujący w mistrzostwach Europy IFBB Bartosz Zimny, student Wydział Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, został mistrzem Europy w kulturystyce juniorów OPEN oraz wicemistrzem Europy w kulturystyce mężczyzn do 100 kilogramów.

Bartosz zakwalifikował się na te zawody do Kadry A, wygrywając Mistrzostwa Polski IFBB w Kielcach (13-14 kwietnia), w kategorii Kulturystyki Mężczyzn do 100 kilogramów.

W międzyczasie na Słodkiewicz Classic IFBB w Poznaniu rzeszowski student wygrał kategorię Junior Open oraz kulturystykę mężczyzn do 100 kilogramów.

IFBB to oficjalna międzynarodowa federacja. Ich mistrzostwa są jedynymi legalnymi mistrzostwami w tych dyscyplinach sportu, organizowanymi na mocy Ustawy o sporcie oraz uznawanymi przez polskie Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jedynie zwycięzcy tych Mistrzostw mają prawo używać tytułu mistrza.