REKLAMA

Studenci WSiZ – u w prestiżowym konkursie Rotman International Trading Competition

RZESZÓW. Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentowali Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią na konkursie inwestycyjnym Rotman International Trading Competition w Toronto.

Piotr Dobrowolski, Michał Mazur, Kamil Ruszała i Łukasz Śnieżek reprezentowali WSIiZ w międzynarodowym konkursie umiejętności inwestowania w instrumenty finansowe Rotman International Trading Competition organizowanym przez Uniwersytet w Toronto.

W konkursie brały udział 52 zespoły z 47 uczelni z całego świata, przede wszystkim największe uczelnie z USA oraz Kanady, jak również z Anglii, Irlandii, Włoch, Południowej Afryki, czy Hong Kongu. – Zespół WSIiZ to jedyny reprezentant Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Konkurs obejmował 6 oddzielnych konkurencji, w których brał udział każdy z członków zespołu – wyjaśnia dr Jacek Rodzinka, opiekun zespołu.

Najważniejszą częścią całego konkursu był Algorithmic Trading, konkurencja składająca się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wszystkie przygotowane przez studentów automaty giełdowe (programy dokonujące automatycznie transakcji) rywalizowały na wspólnym rynku. Drugi etap to ścisły finał, do którego weszło 17 najlepszych automatów. Wśród najlepszych znalazł się zespół naszej Uczelni. W ostatecznym rozrachunku nasi studenci zajęli wyśmienite 14 miejsce, wyprzedzając studentów tak renomowanych uczelni jak: Stanford University, Academy of West Point, University of California Los Angeles, czy University of Chicago.

W całym konkursie nie udało się niestety wejść do najlepszej dziesiątki (organizator podaje skumulowany wynik tylko 10 najlepszych zespołów), ale nasi studenci uczestniczyli w tym konkursie po raz pierwszy i dopiero poznawali jego specyfikę. Udział w konkursie zespołu WSIZ był możliwy dzięki realizacji projektu Generacja Przyszłości, który finansowany był przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dodaje dr Rodzinka.

Studenci WSIiZ odwiedzili też nowojorską giełdę papierów wartościowych NYSE oraz siedzibę Bloomberga. Piotr Dobrowolski, Łukasz Kruk, Michał Mazur, Kamil Ruszała i Łukasz Śnieżek skorzystali z zaproszenia i odwiedzili siedzibę nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Na Wall Street 11 mieli okazję zobaczyć jak od kulis wygląda praca brokerów, porozmawiać z zawodowymi traderami, jak również wziąć udział na żywo w programie telewizyjnym emitowanym na żywo na nowojorskiej giełdzie – CNBS Biznes.

Dzień później studenci odwiedzili nowojorską siedzibę Bloomberga. Zapoznani zostali ze strukturą organizacyjną, historią korporacji, mieli okazję poznać i porozmawiać z pracownikami organizacji.

fot. mat. pras. WSiZ

 

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studenci-wsiz-u-w-prestizowym-konkursie-rotman-international-trading-competition