REKLAMA

Studenci UR najlepsi w międzynarodowym konkursie East Robots 2019!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego zwyciężyli w międzynarodowym konkursie East Robots 2019, który był rozgrywany w Białymstoku. Reprezentanci rzeszowskiej uczelni triumfowali w kategorii Freestyle.

r1

Foto: Uniwersytet Rzeszowski

Sekcja koła naukowego Mechatron – WiredTeam zwyciężyła w międzynarodowym konkursie East Robots 2019 w Białymstoku – poinformował w poniedziałek dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wynik drużyny UR w składzie: Alina Zięba, Grzegorz Pado, Wojciech Słysz i Karol Nawrot to ogromny sukces nie tylko dla studentów, ale dla całego Uniwersytetu. Pokazuje, że nasi studenci potrafią bardzo wiele – dodaje Ulita.

EastROBO to międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się na Politechnice Białostockiej. Jest to event skierowany szczególnie do każdego entuzjasty robotyki i technologii. Na miejscu można obserwować wiele różnego rodzaju robotów i autonomicznych urządzeń. EastRobo jest organizowane przez klub naukowy Mobilne Systemy Inteligentne i Samorząd Studentów. Wydarzenie to impreza otwarta, wstęp dla widzów i zawodników jest bezpłatny.

To nie jedyny sukces studentów z koła Mechatron w ostatnim czasie. Tydzień temu zdobyli oni II miejsce podczas Bałtyckiej Bitwy Robotów w Gdańsku.

Źródło: informacja prasowa UR


27-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studenci-ur-najlepsi-w-miedzynarodowym-konkursie-east-robots-2019-4804-00r2kc