REKLAMA

Studenci pomogą założyć firmę i znaleźć sposób finansowania

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pomoc w zakładaniu własnej firmy i poszukiwaniu źródeł finansowania działalności gospodarczej, promowanie przedsiębiorczości oraz konsultowanie biznesplanów to główne zadania uruchomionej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości.

W Klinice pracować będą studenci z Koła Naukowego Prawa Gospodarczego. Z ich porad będzie można skorzystać w każdą niedzielę i poniedziałek w rzeszowskim kampusie WSPiA.

Uruchomiona w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Klinika Przedsiębiorczości to inicjatywa studentów z Koła Naukowego Prawa Gospodarczego. Partnerem tej inicjatywy jest Izba Przemysłowo – Handlowa w Rzeszowie. Pracami Kliniki kierować będzie Magdalena Hatalska (studentka I roku niestacjonarnych studiów II stopnia). Opiekunem Kliniki został mgr Rafał Witkowski, wykładowca WSPiA.

2

W otwarcia Kliniki uczestniczyli m.in. prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Mieczysław Łagowski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie.

Chciałem pogratulować świetnej inicjatywy – mówił podczas otwarcie Kliniki Przedsiębiorczości prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. – Bardzo mnie cieszy, kiedy mogę pochwalić studentów za nowe przedsięwzięcia pomagające w praktycznym zdobywaniu wiedzy. Dzięki pracy w Klinice Przedsiębiorczości niewątpliwie będą państwo mogli uczyć się przedsiębiorczości w nowy ciekawy sposób. Teraz czekamy na pierwsze pomysły. Te najlepsze będziemy starali się wspierać, tak jak się to dzieje w przypadku naszego konkursu „Pomysł na Biznes” – powiedział prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA przypomniał, że Klinika Przedsiębiorczości to kolejna taka inicjatywa uruchomiona w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Od dłuższego czasu nasi studenci pomagają mieszkańcom regionu, pracując w Klinice Prawa. Miesiąc temu uruchomiliśmy Centrum Mediacji i Arbitrażu. W najbliższym czasie otwarta zostanie Klinika Administracji oraz Klinika Bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że nasi studenci mają jeszcze większe możliwości zdobywania wiedzy praktycznej, tak istotnej na współczesnym rynku pracy – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny.

Klinika Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Prawa i Administracji będzie zajmować się pomocą w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Podczas pracy w Klinice studenci z Koła Naukowego Prawa Gospodarczego będą m.in. pomagać w przygotowywaniu dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. W Klinice będzie można uzyskać informacje o możliwych źródłach finansowania działalności własnej firmy. Studenci będą także pomagać w tworzeniu i konsultować biznesplany. Do zadań Kliniki będzie również należeć promowanie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Dla studentów pracujących w Klinice Przedsiębiorczości organizowane będą szkolenia m.in. z zakresu prawa gospodarczego, tworzenia biznesplanów i coachingu.

Z pomocy Kliniki Przedsiębiorczości będzie można skorzystać dwa razy w tygodniu. Studenci z Koła Naukowego Prawa Gospodarczego będą pełnić dyżury w niedzielę w godzinach 9:30 – 11:00 oraz w poniedziałki w godzinach 16:30 – 18:00. Klinika Przedsiębiorczości WSPiA mieści się w pokoju nr 17, na parterze budynku głównego Uczelni przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

materiał nadesłany

26-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studenci-pomoga-zalozyc-firme-i-znalezc-sposob-finansowania