REKLAMA

Studenci Politechniki Rzeszowskiej na podium zawodów Formuły Student

Studenci zrzeszeni w PRz Racing team wywalczyli II i III miejsce w odpowiednich konkurencjach. Zdobyli też nagrodę specjalną.

fot. freestockphotos.biz

Formuła Student jest międzynarodową serią wyścigową, przeznaczoną dla studentów uczelni wyższych. Studenci projektują i konstruują swoje własne bolidy, którymi później ścigają się po torze. Zawody odbywają się corocznie. Bardzo często zawodom Formuły Student przyglądają się łowcy głów największych firm motoryzacyjnych.

W Formula Student Andorra 2018, studenci Politechniki, startujący w klasie pojazdów spalinowych, zajęli drugie miejsce w konkurencjach dynamicznych oraz trzecie miejsce w konkurencjach statycznych. Dodatkowo zdobyli nagrodę specjalną ‘The most brave team” (z ang. “Najbardziej odważna drużyna”), za najlepszy serwis pojazdu i za zaradność przy napotkanych problemach

Co jednak kryje się za tymi tajemniczo brzmiącymi nazwami konkurencji?

Konkurencje statyczne (w których rzeszowscy studenci zajęli trzecie miejsce) nie polegają na ściganiu się. Należy w nich jak najlepiej zaprezentować swoją drużynę, oczarowując sędziów prezentacją biznesową, kosztorysem oraz projektem pojazdu. Zmagania w tej konkurencji wymagają bardzo dużej wiedzy technicznej.

Konkurencje dynamiczne to już jazda zbudowanym bolidem. Oceniane są: jazda po torze w kształcie cyfry „8”, przyśpieszenie, sprint, a także wydajność (czym mniej paliwa zużyje bolid, tym lepiej). Oczywiście do tej kategorii zaliczany jest również wyścig główny, w którym kierowcy ścigają się po torze.

27-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studenci-politechniki-rzeszowskiej-na-podium-zawodow-formuly-student-rz5ap