REKLAMA

Studenci odprowadzili do szkoły maturzystów. Bezpieczna Matura z WSPiA (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 3000 odblaskowych opasek oraz krówek na szczęście wręczyli tegorocznym maturzystom studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W ramach akcji „Bezpieczna Matura z WSPiA” dbali również o to, aby, uczniowie bezpiecznie dotarli na egzamin maturalny.

W pierwszych dniach tegorocznych matur studentów WSPiA można spotkać na najważniejszych przejściach dla pieszych w okolicach szkół ponadgimnazjalnych w 8 miastach regionu.

Akcja „Bezpieczna Matura z WSPiA” trwa dwa dni. W poniedziałek 4 maja 2015 r. studentów uczelni można było spotkać na przejściach dla pieszych w okolicy wszystkich rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych.

We wtorek 5 maja studenci WSPiA pojawią się w Przemyślu, Jarosławiu, Krośnie, Jaśle, Dębicy, Tarnobrzegu i Lubaczowie. W tych miastach również będzie można ich spotkać przy przejściach dla pieszych przed szkołami, w których odbywać się będą egzaminy maturalne.

Podczas akcji „Bezpieczna Matura z WSPiA” studenci przede wszystkim dbali o to, aby uczniowie skupieni na egzaminie maturalnym bezpiecznie dotarli do swojej szkoły. Wyposażeni byli w odblaskowe kamizelki i specjalne znaki pomagające przeprowadzić pieszych przez drogę. Na przejściach dla pieszych przed szkołami rozdawali odblaskowe opaski na szczęście. Dodatkowo każdy spotkany przez studentów WSPiA maturzysta otrzymał uczelniane „krówki” na poprawę humoru przed egzaminem.

W akcji uczestniczyło łącznie prawie 60 studentów głównie kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

materiał nadesłany

04-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studenci-odprowadzili-do-szkoly-maturzystow-bezpieczna-matura-z-wspia-zdjecia