REKLAMA

Studeci przyznali Laury (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. 28 lutego w Hotelu Rzeszów odbyła się piąta edycja Gali „Laur Studentów 2014” organizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gala była okazją dla studentów aby uhonorować osoby, organizacje, firmy i instytucje wspierające  ich codzienną działalność ale także, aby wyrazić wdzięczność wybranym osobom spośród społeczności akademickiej za zaangażowanie w pracę ze studentami .

 

Gala2014

 

W trakcie trwania uroczystości zostały wręczone nagrody w 9 kategoriach.

Pierwsza z nich to „Instytucja wspierająca studentów”. Nagroda w tej kategorii przyznawana jest instytucji, której nie jest obojętna przyszłość studentów i absolwentów.  Instytucja wyróżniona przez studentów to wzór do naśladowania i motor rozwoju.  Nagrodę otrzymał: PBS

Kolejna nagroda przyznana została w kategorii „Firma Przyjazna Studentom”.  Jest to dla studentów kategoria niezwykle ważna, gdyż wsparcie takiej firmy często daje możliwość na zrealizowanie projektów. Nagrodę otrzymał Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Kategoria „Media” to z kolei wyróżnienie dla aktywnie promującego działalność studencką medium. Nagroda ta stanowi najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez społeczność akademicką proaktywnemu medium. Nagroda została przyznana TVP Rzeszów.

Czwartą kategorią w której wręczane były nagrody  jest „Odkrycie Roku”. Wyróżniona w tej kategorii została studentka Jennifer Mytych. Studentka jest również zdobywczynią Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

W kategorii „Miejsce Przyjazne Studentom” wyróżnione zostało Kino Helios.

Szósta kategoria, w której przyznawane zostało wyróżnienie to „Osobowość Roku”. Nagroda wręczana jest osobie, która swoim zaangażowaniem przyczyniła się do rozwoju środowiska studenckiego. Jest to szczególnie ważne wyróżnienie, gdyż studenci, chcę podziękować za jej pomoc i wsparcie w tworzeniu struktur samorządowych. W tym roku  nagrodę zdobył Stanisław Mazur –dyrektor Centrum Medycznego „Medyk” w Rzeszowie.

Kolejna Nagroda w  kategorii „ProStudent”.  Jest ona największym wyróżnieniem akademickim, gdyż wręcza się ją osobom za całokształt ich działalności w rozwój obszaru akademickiego.  Są to osoby, które w szczególny sposób zapisały się w sercach studentów swoją postawą oraz działalnością na Uniwersytecie Rzeszowskim. Nagrodę zdobył prof. dr hab. Aleksander Bobko- rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Przedostatnia kategoria to „Promotor Kultury Studenckiej”. W tej kategorii nagroda przyznawana jest osobie lub organizacji, która promuje działalność Samorządu Studentów UR, a jednocześnie pomaga w przygotowaniu i realizowaniu wszelkich przedsięwzięć. Wyróżnione zostało Centrum Medyczne „Medyk”.

Dziewiąta a zarazem ostatnia kategoria to „Przyjaciel studentów”. Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze plebiscytu przeprowadzonego na każdym wydziale. Poprzez tą nagrodę studenci chcą podziękować takim osobom, które są dla nich wzorem do naśladowania, które z radością wprowadziły je w funkcjonowanie wydziału, udzieliły pomocy i wsparcia, a dodatkowo wykazały się wielkim zrozumieniem i kulturą osobistą w relacjach ze studentami. W tej kategorii przyznanych zostało 12 wyróżnień, które trafiły na ręce magistrów, doktorów i profesorów z poszczególnych wydziałów. Nagrodzeni zostali: dr Dorota Semków- Chajko (Wydział Prawa i Administracji), dr hab. Prof. UR Emilian Zadarko (wydział Wychowania Fizycznego), dr Aleksandra Kwiatkowska (Instytut Biotechnologii), dr Krzysztof Piróg (wydział Socjologiczno-Historyczny), prof. UR dr hab. Mirosław Dymon (wydział Muzyki), prof. UR dr hab. Zenon Ożóg (wydział Filologiczny), dr n. med. Barbara Zych (wydział Medyczny), dr inż. Artur Ostromęcki (wydział Ekonomii), prof. UR dr hab. inż. Zbigniew Czerniakowski, (wydział Biologiczno-Rolniczy), dr Waldemar Lib (wydział Matematyczno-Przyrodniczy), mgr Aneta Suslinnikow (wydział Sztuki), dr Hubert Sommer (wydział Pedagogiczny).

Podczas uroczystości została wręczona również nagroda specjalna  w formie podziękowania, którą otrzymał Dawid Paśko, przewodniczący Samorządu Studentów UR w latach 2011-2013, za całokształt swojej pracy i zaangażowanie jakim wykazał się podczas pełnienia swojej funkcji. Patronat Honorowy nad uroczystością objął Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko.

 

01-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

studeci-przyznali-laury-zdjecia