REKLAMA

STRZYŻÓW. Dzielnicowy uratował życie 65-latki

STRZYŻÓW / PODKARPACIE. Decyzja dzielnicowego o wyłamaniu drzwi i wejściu do jednego z domów pomogła uratować 65-letnią mieszkankę Strzyżowa. Kobieta leżała na podłodze w łazience i była wychłodzona. W stanie zagrożenia życia trafiła do szpitala.

303-217429
Foto: KPP Strzyżów

W miniony piątek, kobieta opiekująca się mieszkanką Strzyżowa, nie mogąc nawiązać kontaktu ze swoją podopieczną, zgłosiła ten fakt dzielnicowemu. Oświadczyła, że 65-latka mieszka sama i nie daje znaku życia. Dodatkowo drzwi do jej domu były zamknięte.

Dzielnicowy, mając informację o kłopotach ze zdrowiem kobiety i nie mogąc się dostać do budynku, zdecydował o wyłamaniu zamka i wejściu do środka. Decyzja ta okazała się niezwykle trafna i pozwoliła na uratowanie 65-letniej mieszkanki Strzyżowa. Kiedy funkcjonariusz dotarł do kobiety, leżała ona w łazience, bez ruchu, na podłodze i była wyziębiona. Kontakt z nią był utrudniony.

65-latka została położona na łóżku, okryta kocem i rozgrzana ciepłą herbatą. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego oraz opiekującej się nią kobiety, 65-latka w porę trafiła do szpitala.

Dzielnicowy jest policjantem tzw. „pierwszego kontaktu” ze społecznością lokalną. Panujące obecnie niskie temperatury oraz izolacja społeczna spowodowana pandemią koronawirusa nakłada na nich dodatkowe obowiązki. Dzielnicowi na co dzień starają się nieść pomoc i wsparcie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Źródło: KPP Strzyżów

17-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

strzyzow-dzielnicowy-uratowal-zycie-65-latki-1012-00r2kc