REKLAMA

Strefa płatnego parkowania pod znakiem zapytania. Oferent chce za dużo

RZESZÓW. Miasto ma dwie możliwości: albo dołożyć jeszcze więcej pieniędzy, albo powtórzyć przetarg. A czas goni.

parkowanie

Wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Rzeszowie idzie bardzo opornie. Termin rozstrzygnięcia przetargu dotyczącego dostawy wszystkich niezbędnych urządzeń i stworzenia całego systemu został przesunięty do 24 kwietnia, a mimo tego może być problem z wybraniem oferenta.

Zgłosiła się tylko jedna firma – mówi Maciej Chłodniki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Ale zaproponowała znacznie większą kwotę, niż miasto zapisało w budżecie. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja, co dalej. Są dwie możliwości. Możemy zwiększyć pulę, albo możemy powtórzyć przetarg – wyjaśnia.

Na wprowadzenie strefy płatnego parkowania miasto ma czas do końca roku, więc – zdaniem rzecznika – czas na powtórzenie przetargu jest. Ale prac jest sporo. Miasto poszukuje firmy, która przede wszystkim zaprojektuje i wybuduje SPP, dostarczy parkometry oraz tablice zmiennej treści, stworzy centrum zarządzania strefą, przeszkoli pracowników, wykona poziome i pionowe oznaczenia.

Na ten cel zarezerwowano w budżecie miasta 6 mln zł. Ratusz nie chce zdradzić, ile zaproponowała firma, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu. Wiadomo tylko, że jest to firma rzeszowska.

Ile będzie kosztowało parkowanie?

Strefa będzie  będzie podzielona na dwie podstrefy: I i II.

Skład pierwszej wydzielałyby m.in. ulice: Zamkowa, Lubomirskich, Szopena i Lisa-Kuli. Skład drugiej: Trasa Zamkowa i ulice: Dąbrowskiego, Staszica, Hetmańska, Chrzanowskiej, Kopczyńskiego oraz ks. Jałowego.

Cennik strefy płatnego parkowania nie został jeszcze szczegółowo ustalony. Miasto będzie bazowało na przygotowanym za 140 tys. zł w 2012 roku opracowaniu warszawskiej firmy Ecorys.

Według jej propozycji w pierwszej podstrefie za pierwszą godzinę postoju kierowcy płacili by 2,5 zł, za drugą 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą 2 zł. W drugiej – obowiązywałaby stawka liniowa, po 2 zł za każdą godzinę, a czas parkowania mógłby sięgnąć maksymalnie 8 h. W obu opłata za parkowanie obowiązywałaby od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Ostateczne stawki zostaną ustalone przez radnych.

ZOBACZ TEŻ:

Kierowco, już w tym roku zapłacisz za parkowanie w centrum miasta! (FILM)

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

strefa-platnego-parkowania-pod-znakiem-zapytania-oferent-chce-za-duzo