REKLAMA

Strażnicy drzew w Rzeszowie! Będą działać na rzecz obrony zieleni

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruszył projekt „Strażnicy drzew w Rzeszowie”. Zakłada on wsparcie mieszkańców miasta przy działaniach na rzecz ochrony zieleni.

pexels-photo-1330837
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Stowarzyszenie Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów, przy współudziale Społecznych Strażników Drzew realizuje projekt „Strażnicy drzew w Rzeszowie”.

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania problemem wycinki drzew. Rozwój polskich miast, wzrastająca świadomość zmian klimatycznych, zanieczyszczenie powietrza i brak systemowych rozwiązań w zakresie zieleni miejskiej powodują, że sami mieszkańcy podejmują inicjatywy w trosce o otaczającą ich przyrodę – podkreśla Zespół Strażników drzew w Rzeszowie.

W tym duchu powstał projekt „Strażnicy drzew w Rzeszowie”, którego realizacja właśnie się rozpoczęła i trwać będzie do końca roku. Zakłada on wsparcie mieszkańców miasta w działaniach na rzecz ochrony zieleni.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG, to jeden z 11 projektów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) na lata 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych, które wzmacniają społeczeństwo obywatelskie.

 

Wsparciem dla rzeszowian będzie Strażnik Drzew z telefonem interwencyjnym: 728 082 963, powstanie też strona internetowa z niezbędnymi informacjami o ochronie drzew.

Okładka_początek_projektu aktywni

Każdy mieszkaniec może włączyć się w realizację projektu, pracy jest dużo. Wystarczy zadzwonić na telefon strażniczy:  728 082 963 i wyrazić zainteresowanie. Osoby dorosłe bez względu na wiek, zawód, są mile widziane, jedyny warunek to pozytywne nastawienie do przyrody i ludzi – Mówi Zbigniew Mieszkowicz, Strażnik Drzew, pomysłodawca projektu.

Prowadzona będzie analiza statystyczna przedstawiająca działania administracyjne, w szczególności Urzędu Miasta Rzeszowa, w zakresie drzew (wycinki, nasadzenia, pomniki przyrody, zgłoszenia wykroczeń, itp.).

Dzięki uzyskanej w ramach projektu wiedzy i doświadczeniu, uczestnicy będą dysponować spójnym oglądem problemu. Będą mieli szansę poznać różne opinie mieszkańców, urzędników i ekspertów, opracować strategię dalszych działań, a w konsekwencji wdrożyć efektywniejsze praktyki, bo problem masowych wycinek raczej nie zniknie – zaznaczają Strażnicy drzew w Rzeszowie.

Źródło: materiały prasowe

12-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

straznicy-drzew-w-rzeszowie-beda-dzialac-na-rzecz-obrony-zieleni-38-00r2kc