REKLAMA

Strażak z Rzeszowa pomógł dziewczynce chorej na białaczkę

RZESZÓW / PODKARPACIE. 24 marca br. do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie został rozesłany SMS z informacją o pilnej potrzebnej oddania krwi dla dwuletniej dziewczynki cierpiącej na białaczkę. Na odzew rzeszowskich strażaków nie trzeba było długo czekać.

729x308_3

Foto: ogn. Marcin Kotowicz / KM PSP Rzeszów

Po wstępnych badaniach okazało się, że ogn. Tadeusz Szopiński, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rzeszowie, może oddać krew dla chorej rzeszowianki.

26 marca strażak pojechał do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, gdzie oddał krew w celu wyodrębnienia z niej koncentratu granulocytarnego – przekazuje st. kpt. Kinga Styrczula z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Jak zostać bohaterem? Należy bezinteresownie pomóc obcemu człowiekowi, nie licząc na jakiekolwiek korzyści, poświęcając swój czas i energię.

 

Źródło: KM PSP Rzeszów / gov.pl

29-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.