REKLAMA

Straż Graniczna i Żandarmeria Wojskowa szkoliła się na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ubiegłym miesiącu w rejonie służbowej odpowiedzialności Bieszczadzkiego Oddziału SG realizowano wspólne przedsięwzięcie szkoleniowe pomiędzy bieszczadzkimi Placówkami Straży Granicznej, a Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego.

Przedsięwzięcie obejmowało zarówno warsztaty teoretyczne jak też szkolenie praktyczne realizowane w terenie. Z ramienia Straży Granicznej zaangażowanych było siedem Placówek BiOSG: w Hermanowicach, Huwnikach, Wojtkowej, Krościenku, Czarnej Górnej, Stuposianach i Ustrzykach Górnych.

14-103385

Łącznie przeszkolono ponad 150 żołnierzy.

Głównym celem szkolenia było zapoznanie żołnierzy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej ze specyfiką ochrony granicy państwowej w rejonie strefy przygranicznej. Żołnierzy przeszkolono m.in. z prowadzenie działań o charakterze prewencyjnym, ale również doskonalono poruszanie się w terenie nieznanym jak i  prowadzenie działań granicznych przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu obu formacji.

14-103387

Podstawą do wspólnych działań jest Porozumienie o współpracy Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej z dnia 14 kwietnia 2015 r. Przedsięwzięcie to jest jednym z kilkunastu projektów realizowanych przy współudziale Bieszczadzkiego Oddziału SG  z jednostkami podległymi Ministerstwu Obrony Narodowej.

14-103384

BOSG

21-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

straz-graniczna-i-zandarmeria-wojskowa-szkolila-sie-na-podkarpaciu-zdjecia-00e6mk