REKLAMA

Projekt RPO Województwa Podkarpackiego przyjęty. Czas na konsultacje społeczne.

PODKARPACIE. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dziś projekt Regionalnego Programu Operacyjnego. Priorytetowymi inwestycjami jakie będą finansowane będą te które będą innowacyjne i stworzą stałe miejsca pracy – poinformował dziś na konferencji prasowej marszałek województwa.

marszalek

Wraz z przyjęciem projektu RPO na lata 2014-2020 została przyjęta prognoza oddziaływania na środowisko oraz rozpoczyna się etap konsultacji społecznych. Będą one prowadzone w czterech miastach. Konsultacje potrwają do 3 marca. Wszyscy zainteresowani mogą w tym czasie zgłaszać ewentualne uwagi i opinie. Można to zrobić za pomocą maila: drr@podkarpackie.pl w tytule wpisując „Konsultacje społeczne RPO WP 2014/2020/OOS” lub pisemnie pisząc na adres Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego Departament Rozwoju Regionalnego, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów.

– Liczymy na to, że zarówno środowiska naukowe jak i mieszkańcy województwa zainteresują się nową perspektywą unijną i wyrażą swoją opinię na ten temat. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować dokumenty do potrzeb regionu i mieszkańców – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa. – Jesteśmy w fazie początkowej, a powinniśmy być już dużo dalej. To w jakim kierunku pójdzie teraz rozwój województwa zależy teraz tylko od nas i samorządowców, którzy będą starać się o te pieniądze. Wiemy co chcemy osiągnąć, a więc musimy mocno w tym kierunku – dodaje Zygmunt Cholewiński, radny sejmiku.

Więcej w materiale video wkrótce.

27-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

strategia-rozwoju-wojewodztwa-przyjeta-czas-na-konsultacje-spoleczne