REKLAMA

Strajk kobiet. We wtorek “Spacer po Rzeszowie”!

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek 27 października kobiety w Rzeszowie po raz czwarty wyjdą na ulice. Protest trwa od czwartku, kiedy to miał miejsce wyrok Trybunału Konstytucyjnego, związany z aborcją eugeniczną. Tym razem organizatorzy planują “Spacer po Rzeszowie”.

122658862_5273738972652058_2292426749740508293_n

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu (aborcja eugeniczna) jest niegodna z Konstytucją. Decyzja ta oznacza, że z polskiego prawa usunięto przepis, który do tej pory na to pozwalał.

Przez kraj już od czwartku przetoczyła się fala protestów. W piątek pod siedzibą PiS-u przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie zgromadziły się setki osób, które przeszły razem na ulicę Zamkową pod siedzibę kurii rzeszowskiej, później udały się pod biuro poselskie Grzegorza Brauna, a część osób wróciła jeszcze raz pod siedzibę PiS-u, by zapalić symboliczny znicz. W niedzielę 25 października na Rynku w Rzeszowie odbył się kolejny protest przeciwko wyrokowi TK. W poniedziałek 26 października protestujący zablokowali Rondo Dmowskiego.

Wtorek będzie kolejnym dniem protestu w Rzeszowie. 27 października Manifa Rzeszów organizuje “Spacer po Rzeszowie”. Rozpocznie się on o godzinie 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie.

– Weźcie ze sobą banery, znicze, kredę, plakaty, bębny, pokrywki, garnki – coś do robienia hałasu. Pokażmy, że Rzeszów jest nasz – zachęca do wzięcia udziału w proteście Manifa Rzeszów.

Organizator protestu prosi uczestników o zasłanianie ust i nosa i zachowanie bezpiecznego dystansu.

27-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

strajk-kobiet-we-wtorek-spacer-po-rzeszowie-679-00r2kc