REKLAMA

Strajk Kobiet albo bierzmowanie. Kuria z Rzeszowa popiera

POLSKA. – Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. strajku kobiet – taką deklarację musiała podpisać młodzież, która chciała przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii w Ropicy Polskiej w województwie małopolskim. Deklarację popiera Kuria Diecezjalna w Rzeszowie.

pixabay_6

Foto: pixabay.com

Portal gorlice24.pl w poniedziałek opublikował oświadczenie, które proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej kazał podpisać młodzieży chcącej przyjąć sakrament bierzmowania. Dotyczy ono Strajku Kobiet

Osoba podpisująca się pod oświadczeniem była zobowiązana zadeklarować usunięcie ze swoich profili na Facebooku treści związanych ze Strajkiem Kobiet oraz prosić Boga o |przebaczenie swoich nierozsądnych zachowań”.

Oto pełna treść oświadczenia:

Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. “strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …. ….

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO.

 

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie popiera oświadczenie

W związku z licznymi pytaniami i informacjami w mediach na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej, gdzie proboszcz od trzech osób wymagał podpisania oświadczenia o niepopieraniu Strajku Kobiet, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała oświadczenie. Poniżej publikujemy jego treść:

Rzeszów, 26 stycznia 2021 r.

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie ws. przygotowania do bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej

1. Do sakramentu bierzmowania w Kościele Katolickim mogą i powinny przystępować tylko te osoby, które akceptują prawdy wiary i zasady moralności przez niego głoszone.

2. Za przygotowanie do sakramentu bierzmowania w poszczególnych parafiach odpowiadają księża proboszczowie. Jednym z ważnych elementów przygotowania do sakramentu bierzmowania jest weryfikacja spójności między deklarowaną wiarą kandydatów a podejmowanymi decyzjami i ich zachowaniem.

3. Proboszcz parafii w Ropicy Polskiej, w związku z wątpliwościami czy owa spójność występuje u trzech osób z grupy przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania, poprosił je o złożenie pisemnych deklaracji potwierdzających ich wybory moralne. Dzięki temu pomógł im podjąć decyzję o przystąpieniu do sakramentu bierzmowania nie tylko w sposób wolny, ale także bardziej świadomy, co zasługuje na uznanie.

ks. Piotr Steczkowski kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Źródło: gorlice24.pl, diecezja rzeszowska

26-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

strajk-kobiet-albo-bierzmowanie-kuria-z-rzeszowa-popiera-1968-00r2kc