REKLAMA

Stok narciarski w Rzeszowie? Trwa składanie ofert!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ratusz planuje budowę stoku narciarskiego na Matysówce. W ramach inwestycji ma powstać sztucznie naśnieżany i oświetlany po zmroku stok z wyciągami i ruchomym chodnikiem. Oprócz tego, miasto chce zbudować w tym miejscu snowpark, taras widokowy, czy place zabaw dla dzieci.

stok11

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Do 17 czerwca trwa składanie ofert na opracowanie koncepcji stoku narciarskiego, który ma się znajdować na osiedlu Matysówka. Na realizację projektu wybrano północny stok w okolicach ulicy Nowe Wzgórze. Stok ma funkcjonować przez cały rok. W zimie ma on służyć do jazdy na nartach i snowboardzie, a w okresie letnim korzystać z niego będą rowerzyści i być może saneczkarze.

Na stoku narciarskim pojawią się urządzenia do sztucznego naśnieżania. Na szczyt będzie się można dostać za pomocą wyciągu krzesełkowego lub kolejki linowej oraz ruchomego chodnika na specjalnej trasie dla początkujących.

Teren stoku będzie nocą oświetlony, a bezpieczeństwo ma zapewnić monitoring i elektroniczna tablica informująca o warunkach atmosferyczncznych. Wokół stoku ma powstać snowpark i taras widokowy. Dla dzieci będzie dostępny plac zabaw.

Wykonawca, od chwili podpisania umowy, będzie miał 170 dni na wykonanie koncepcji. Stok zostanie oddany do użytku najwcześniej w 2022 roku.

15-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

stok-narciarski-w-rzeszowie-trwa-skladanie-ofert-5192-00r2kc