REKLAMA

Sto lat dla “Pro Carpathi”

RZESZÓW. Stowarzyszenie “Pro Carpathia” obchodzi swoje 10-lecie. Dzięki rzeszowskiemu stowarzyszaniu na Podkarpaciu zostało zrealizowanych dziesiątki projektów. “Pro Carpathia” rozdaje dotację nie tylko prywatnym przedsiębiorcom ale także wspiera instytucję i samorządy z regionu.
pro_carpathia
“Pro Carpathia”  mocno angażuje się w wsparcie przedsiębiorczości. Dzięki niej na Podkarpaciu powstało blisko 350 mikroprzedsiębiorstw. Wspiera rozwój turystyki, promuje żywność ekologiczną i tradycyjną oraz działa na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Stowarzyszenie stworzyło dwa klastry “Podkarpackie Smaki” i “Podkarpacki Klaster Turystyczny”.

Dziś “Pro Carpathia” ma mocną pozycję na rynku, ale początki były zupełnie inne. – Dokładnie 10 lat temu kilkanaście osób podpisało dokument rejestrujący Stowarzyszenie „Pro Carpathia”. Zaczynaliśmy od pożyczonego biurka, komputera i kilku metrów kwadratowych powierzchni. Dokładnie dekadę później mamy własną siedzibę, w organizacji pracuje 30 osób realizujących kilkanaście projektów. Wydaliśmy dziesiątki książek, czasopism, folderów, map i filmów. Pomogliśmy setkom osób założyć własne firmy. Rozdaliśmy miliony złotych w grantach na zakup maszyn i urządzenia, na organizację różnych imprez. Czego sobie życzymy? Takich wspaniałych przyjaciół, jacy towarzyszą nam od dekady i pomagają w pracy na rzecz rozwoju i promocji Podkarpackiego – piszą na swojej stronie internetowej przedstawiciele “Pro Carpathi”.

W najbliższych planach stowarzyszenia jest utworzenie instytutu naukowego, który będzie się zajmował badaniem problemów społeczno-gospodarczych Podkarpacia.

 

01-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sto-lat-dla-pro-carpathi