REKLAMA

Stephane Antiga został nowym trenerem Developresu Skyres Rzeszów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Stephane Antiga został nowym trenerem Developresu Skyres Rzeszów. Taką informację podano w oficjalnym komunikacie brązowych medalistek Ligi Siatkówki Kobiet.

stephane-antiga-trenerem-ks-developres_semiThumb

Foto: developres.rzeszow.pl

Stephane Antiga, trener, który po zakończeniu sportowej kariery doprowadził reprezentację Polski siatkarzy do mistrzostwa świata, jest nowym trenerem Developresu Skyres Rzeszów.

Wierzymy, że doświadczenie i umiejętności Stephane’a wyniesione z wieloletniej gry na boisku oraz prowadzenia drużyn grających o największe trofea, będą pozytywnym bodźcem dla naszego zespołu i pozwolą naszym zawodniczkom osiągnąć ambitne cele – czytamy na stronie Developresu Skyres Rzeszów.

Stephane Antiga rozpoczął swoją sportową karierę w 1994 roku w Paryżu. Grał na pozycji przyjmującego. Zdobył siedem tytułów mistrza Francji (1996–1998, 2000–2003), cztery Puchary Francji (1997, 1999, 2000, 2001), raz zwyciężył w europejskiej Lidze Mistrzów siatkarzy (2001), wywalczył Superpuchar Europy (2001) oraz Puchar Zdobywców Pucharów (2000). W reprezentacji Francji Antiga sięgnął po brąz mistrzostw świata (2002) oraz dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo Europy (2003, 2009).

Od 2007 roku Francuz rozpoczął swoją przygodę z ligą polską. Do 2011 roku reprezentował Skrę Bełchatów, z którą zdobył cztery z rzędu mistrzostwa Polski i dwa puchary Polski. Później przez dwa lata grał w Bydgoszczy, by w sezonie 2013-2014 skończyć karierę w Skrze, zdobywając z tą drużyną kolejne mistrzostwo Polski.

W 2014 roku Antiga został trenerem męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Francuz poprowadził naszą drużynę po mistrzostwo świata. Później objął stanowisko trenera reprezentacji Kanady, a ostatnie dwa sezony spędził w Warszawie, gdzie prowadził drużynę Onico Warszawa w Pluslidze siatkarzy.

16-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

stephane-antiga-zostal-nowym-trenerem-developresu-skyres-rzeszow-51-00r2kc