REKLAMA

Starosta kolbuszowski o strajku kobiet: Niech protestują w meczetach, wyszliby bez głów (WIDEO)

|

Starosta kolbuszowski o strajku kobiet: Niech protestują w meczetach, wyszliby bez głów (WIDEO)

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. – Najlepiej by było, żeby weszła dyktatura i zrobiła porządek z tym wszystkim – tymi słowami strajki kobiet skomentował starosta kolbuszowski Józef Kardyś (PiS), podczas sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej. Jego zdaniem, gdyby protestujący weszli do meczetów “wyszliby bez głów”.

Przechwytywanie_67

Foto: YouTube / kanał: Powiat Kolbuszowski, XXII Sesja VI Kadencji Rady Powiatu w Kolbuszowej

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Według wyroku niezgodny z konstytucją jest zapis w ustawie antyaborcyjnej z 1993 roku, w którym jest mowa o dopuszczeniu przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Obecnie Ogólnopolski Strajk zapowiada strajki co poniedziałek.

Podczas sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej, która odbyła się 29 października br. padły kontrowersyjne słowa z ust tamtejszego starosty, Józefa Kardysia z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość. Starosta w ostrych słowach odniósł się do ataków strajkujących na kościoły i zaproponował im, by demonstrowali i wyrażali swoje poglądy w meczetach. – Prawdopodobnie by i wtargnęli, tylko wyszliby bez głów. Dlatego jest apel, by bronić naszych wartości i nie dawać się ponosić emocjom. Niech takie poglądy nas nie poróżniają, bo to zguba dla naszej ojczyzny – mówił Józef Kardyś.

Starosta kolbuszowski odniósł się również do strajków w kontekście epidemii koronawirusa.

Demokracja demokracją, ale rozbudowana demokracja jest anarchią. To, co dzieje się teraz w Polsce, jest anarchią. Niektórzy robią wszystko, by koronawirusa roznieść. Bo jeżeli się chodzi bez maseczek i protestuje, do kościołów się wchodzi, to na miłość boską! Najlepiej by było, żeby weszła dyktatura i zrobiła porządek z tym wszystkim – komentował starosta kolbuszowski.

Całą sesję można obejrzeć w serwisie YouTube. Udostępniamy ją nad artykułem.

Źródło: red., radiozet.pl, YouTube / kanał: Powiat Kolbuszowski

09-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

starosta-kolbuszowski-o-strajku-kobiet-niech-protestuja-w-meczetach-wyszliby-bez-glow-wideo-9468-00r2kc