REKLAMA

Starcie Polaków i Romów w Mielcu. Zarzuty dla 35-latki! (VIDEO)

MIELEC / PODKARPACIE. 35-letnia mieszkanka Mielca usłyszała dwa zarzuty od Prokuratury Rejonowej w Mielcu w sprawie niedzielnych zamieszek na terenie Mielca. Doszło tam do eskalacji konfliktu pomiędzy dwiema grupami mieszkańców miasta, w tym grupy Romów.

video: youtube.com / Romane KinBin

35-letnia kobieta usłyszała w poniedziałek prokuratorskie zarzuty. Mielczanka jest podejrzana o udział w nielegalnym zbiegowisku, kierowanie gróźb karalnych oraz nawoływanie do przestępstwa.

Wobec kobiety, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kierowała groźby.

 

Sprawa dotyczy niedzielnego starcia Romów i Polaków. Przypomnijmy, że policjanci interweniowali wobec grupy osób, które zgromadziły się na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu, gdzie doszło do eskalacji konfliktu pomiędzy dwiema grupami mieszkańców Mielca, w tym grupy Romów.

Szybkie działania funkcjonariuszy zapobiegły naruszeniu porządku publicznego i doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku.

Jak ustalili policjanci, podłożem konfliktu jest uszkodzenie ciała 16-letniego chłopca, przez 15-latka narodowości romskiej, do którego doszło na początku czerwca w rejonie Parku Leśnego „Górka Cyranowska”. Ta sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

 

video: streamable.com [18+]

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił również wszcząć postępowanie wobec 37-letniego kierującego bmw, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak wynika z materiałów, którymi dysponuje Policja, w ubiegłą niedzielę mężczyzna próbował wjechać w grupę osób stojącą na parkingu wzdłuż zaparkowanych samochodów, na terenie Miasteczka Młodego Robotnika.

 

Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu osób pokrzywdzonych lub świadków, które widziały to zdarzenie.

Policjanci, w sprawie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym zbierają materiał dowodowy, ustalają i przesłuchują świadków, analizują zabezpieczony materiał wideo. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

 

video: streamable.com [18+]

 

KPP Mielec

30-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)