REKLAMA

Stanisław Burza z dziką kartą na FIM Long Track World Championship w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Stanisław Burza pojedzie z dziką kartą podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie (Mistrzostw Świata na długim torze). To już 28 sierpnia.

Stanisław Burza

Foto (2): materiały prasowe

 

Stanisław Burza otrzymał od FIM „dziką kartę”, uprawniającą go do startu w zawodach FIM Long Track World Championship, które odbędą się 28 sierpnia o 13:30 na stadionie w Rzeszowie. Tego dnia poznamy medalistów tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze.

Burza to w tej chwili polski specjalista numer 1 od ścigania się na długim torze. W zeszłym roku zajął trzecie miejsce podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie, gdzie startował także z dziką kartą.

Teraz Polak pojedzie tam opromieniony sukcesem, jaki odniósł minionej niedzieli w Pardubicach. Był tam trzeci w zawodach FIM Long Track World Championship Challenge, co dało mu awans do przyszłorocznego cyklu rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Pojedzie więc już w nim jako stały uczestnik.

Wcześniej jednak czeka go start w Rzeszowie, gdzie wyłonieni zostaną tegoroczni medaliści. Po pierwszej rundzie w Marmande liderem jest Dimitri Berge, który startował wówczas z „dziką kartą”. Francuz wyprzedził w pierwszym turnieju Holendrów – Romano Hummela oraz Theo Pijpera. Tytułu mistrzowskiego broni Niemiec Lukas Fienhage, który w Marmande zajął 11. miejsce.

 

Na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 szansę występu mogą także otrzymać dwaj inni Polacy. Adam Skórnicki i Marcin Sekula, którzy – podobnie jak Burza – tworzą obecny skład żużlowej reprezentacji biało-czerwonych na długim torze, będą w Rzeszowie rezerwowymi.

 

Lista startowa 2. finału FIM Long Track World Championship – Rzeszów, 28 sierpnia 2021:

1. Kenneth Kruse Hansen #333 (Dania)
2. Stanisław Burza #15 (Polska) – dzika karta
3. Theo Pijper #115 (Holandia)
4. Bernd Diener #10 (Niemcy)
5. Josef Franc #444 (Czechy)
6. Tomas Hjelm Jonasson #30 (Szwecja)
7. Max Dilger #31 (Niemcy)
8. Romano Hummel #666 (Holandia)
9. Lukas Fienhage #125 (Niemcy)
10. Jesse Mustonen #95 (Finlandia)
11. Martin Smolinski #84 (Niemcy)
12. James Shanes #93 (Wielka Brytania)
13. Zach Wajtknecht #109 (Wielka Brytania)
14. Chris Harris #37 (Wielka Brytania)
15. Hynek Štichauer #86 (Czechy)

16. Adam Skórnicki #16 (Polska) – rezerwa
17. Marcin Sekula #17 (Polska) – rezerwa

 

Bilety na FIM Long Track World Championship w Rzeszowie

Trwa sprzedaż biletów na FIM Long Track World Championship w Rzeszowie. Można je nabywać online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik:

 • VIP
  – Bilet normalny 250 zł (miejsce w sektorze VIP, miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków),
  – Bilet ulgowy 100 zł (do 18. roku życia, miejsce w sektorze VIP, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków).

 

 • Trybuna główna (na linii start-meta)
  – Normalny 40 zł,
  – Ulgowy 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji),
  – Dziecięcy 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w roku 2012 i młodszych).

 

 • Trybuna wschodnia i zachodnia
  – Normalny 30 zł,
  – ulgowy 20 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji),
  – Dziecięcy 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w 2012 roku i młodszych).

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju:  https://www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy/.

 

Bilety dla osób niepełnosprawnych

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych.

 • Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 24 sierpnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Długi Tor”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi – przekazuje organizator zawodów.

 

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).

1920x1080 DT new

Źródło: materiały nadesłane

 

24-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)