REKLAMA

Stałe punkty kontroli autokarów

RZESZÓW. Od 2 czerwca uruchomione zostaną stałe punkty kontroli autokarów, gdzie policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące grupy wycieczkowe.

policja-rzeszów

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Od poniedziałku 2 czerwca, aż do 26 czerwca będzie można skontrolować autokary, przewożące wycieczki w stałych punktach kontroli. Stałymi miejscami kontroli będą: parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie i parkingu przed rzeszowskim kinem Helios przy ulicy Powstańców Warszawy. Kontrole prowadzić będą odpowiednio przeszkoleni policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Punkt kontroli przy ul. Podpromie czynny będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 5:30 do 8:30. Na parkingu przed kinem Helios policjanci i funkcjonariusze ITD dyżurować będą w dni robocze od godziny 9:00 do 12:00.

 

W godzinach późniejszych, w pozostałe dni oraz w okresie wakacji kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nr telefonu (17) 858 33 12.

 

Każdy organizator wyjazdu, może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenia autobusów, dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, a także właściwy załadunek bagażu.
Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać bezpośrednio przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również aby w godzinach kiedy czynne będą obydwa punkty właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

29-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

stale-punkty-kontroli-autokarow