Stal Rzeszów liderem II ligi! Wygrana ze Skrą Częstochowa (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W 7. kolejce piłkarskiej II ligi Stal Rzeszów zwyciężyła na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa (3:2) i objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Przechwytywanie_197

W niedzielę przy Hetmańskiej 69 Stal Rzeszów zafundowała swoim kibicom wiele emocji. Tuż po rozpoczęciu meczu obie drużyny miały okazje na zdobycie prowadzenia. Ostatecznie to “Biało-Niebiescy” otworzyli wynik spotkania. Rzut karny wykorzystał w 39. minucie Wojciech Reiman. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy piłkę na wapnie ustawiał zawodnik gości Adam Mesjasz po faulu Łukasza Góry, ale piłkarz Skry przestrzelił. Stal zeszła do szatni z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron za ciosem poszła Stal Rzeszów. W 51. minucie po mocnym uderzeniu w poprzeczkę z rzutu wolnego piłkę wyłuskał Marcel Kotwica, a dwie minuty później wynik na 3:0 podwyższył po uderzeniu z pierwszej piłki Łukasz Góra.

Skra Częstochowa poderwała się i próbowała odrabiać straty. Na kwadrans przed końcem spotkania bramkę zdobył pudłujący wcześniej z karnego Adam Mesjasz. W 89. minucie padła bramka kontaktowa po uderzeniu głową Kamila Wojtyry. Goście naciskali i starali się wyrównać, jednak zabrakło im już na to czasu.

Stal Rzeszów ostatecznie zwyciężyła przy Hetmańskiej 3:2 i została liderem 2. ligi.

– Było to najtrudniejsze spotkanie, jakie mieliśmy możliwość rozegrać w tym sezonie. Kosztowało nas bardzo dużo sił. Widać było, że pod koniec meczu tych sił zaczęło nam brakować dosyć mocno, ale charakter naszego zespołu jest na tyle mocny, że pozwolił dowieźć zwycięstwo, które bardzo cieszy. Przeciwnik postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę, ale bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo zameldowaliśmy się teraz na pierwszym miejscu w tabeli. Jest to uwieńczenie tego, że idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że będziemy tę drogę kontynuowali. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za dzisiejszy, w wielu wypadkach, heroiczny występ, ale też za mądrą, roztropną postawę na boisku, która zaowocowała zdobyciem trzech punktów – powiedział Marcin Wołowiec, trener Stali Rzeszów, podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Stal Rzeszów – Skra Częstochowa 3-2 (1-0)

1-0 Wojciech Reiman (39 k),
2-0 Marcel Kotwica (51),
3-0 Łukasz Góra (53),
3-1 Adam Mesjasz (75),
3-2 Kamil Wojtyra (89).

Źródło: TVP Sport / YouTube, stalrzeszow.pl