REKLAMA

Środki na rozwój portu lotniczego w Jasionce

Port lotniczy w Jasionce będzie rozbudowany o hangar do bazowej obsługi samolotów. W czwartek podpisano aneks do umowy wsparcia inwestycji realizowanych przez LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. Firma otrzyma blisko 48 milionów złotych.

fot._1_-_PLRzJ

Foto: Materiał nadesłany

Zakup nieruchomości od Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz budowa na tym obszarze hangaru do bazowej obsługi samolotów, będą zrealizowane w efekcie podpisanego w czwartek aneksu do umowy wsparcia niebędącego pomocą publiczną pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii a spółką.

– Uruchamiamy 47,3 mln zł na inwestycje dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., dzięki którym firma zwiększy swoją konkurencyjność na europejskich rynkach – poinformowała Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

– Decyzja Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii to niezwykle istotny krok na drodze do realizacji przedsięwzięcia ważnego nie tylko dla rozwoju naszego lotniska, ale całego regionu – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Zlokalizowanie na Podkarpaciu centrum obsługi technicznej dedykowanego dla floty narodowego przewoźnika wzmocni potencjał Doliny Lotniczej i podniesie jej rangę w skali międzynarodowej. Nowe hangary umożliwią serwisowanie największych samolotów pasażerskich na świecie, co może dać impuls do kolejnych zagranicznych inwestycji w naszym województwie. Dla lotniska oznacza to także zwiększenie wpływów z działalności lotniczej i pozalotniczej.

Dzięki dofinansowaniu, firma uzyska możliwość kompleksowej obsługi głównego klienta – PLL LOT (PGL S.A.) oraz utrzyma wiodącą pozycję na polskim rynku i zwiększy konkurencyjność na rynkach sąsiednich i europejskich.

100% udziałów LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie należy do Polskiej Grupy Lotniczej S.A.

Źródło: Materiał nadesłany

12-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

srodki-na-rozwoj-portu-lotniczego-w-jasionce-3596