REKLAMA

Sprzęt z najwyższej półki trafił do Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

POLSKA. Monokulary termowizyjne, noktowizyjne i kamery termowizyjne – łącznie 266 kompletów nowych urządzeń optoelektronicznych, służących do obserwacji trafiło do funkcjonariuszy SG. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 14 milionów złotych.

Kamery termowizyjne niechłodzone NPL-1T oraz monokulary termowizyjne MT-1 i monokulary noktowizyjne MU-3AM pozwalają na prowadzenie obserwacji w warunkach nocnych.

1-34896

– Funkcjonariusze korzystają z nich wykonujący codzienne zadania zarówno w bezpośredniej ochronie granicy, jak i w czasie działań specjalnych. Urządzenia te pozwalają na wczesne wykrywanie zagrożeń i obserwację oraz identyfikację osób na większych odległościach. Ergonomiczny kształt sprzętu oraz niewielka waga ułatwiają użytkowanie go w terenie. Dodatkowo lornetka termowizyjna NPL-1T oferuje możliwość zapisu obrazu, a także współpracy z innymi urządzeniami. Obraz termowizyjny jest prezentowany na dwóch wyświetlaczach OLED lub może być wysyłany przez cyfrowe wyjście video do zewnętrznego wyświetlacza lub monitora. NPL-1T umożliwia zapis zdjęć i krótkich filmów w wewnętrznej pamięci z możliwością zgrania do komputera. Funkcja ta zwiększa świadomość sytuacyjną użytkowników oraz daje możliwość skuteczniejszego dokumentowania zdarzeń – informuje Komenda Główna Straży Granicznej.

1-34895

Zakupiony sprzęt to: 41 kpl. monokularów noktowizyjnych MU-3AM, 190 kpl. monokularów termowizyjnych MT-1, 35 kpl. kamer termowizyjnych niechłodzonych NPL-1T. Sprzęt trafi m.in. do funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej.
Fot. Nadbużański Oddział SG.


15-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)