REKLAMA

Sprzedawał w Internecie skradzioną koparkę. Został zatrzymany

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej odzyskali koparkę, której wartość sięga 100 tysięcy złotych. Dwa miesiące temu maszyna została skradziona na terenie Niemiec. Mieszkaniec powiatu przemyskiego oferował ją do sprzedaży za pośrednictwem Internetu po zaniżonej cenie.

Bez nazwy-1_7

Foto: odnaleziona koparka / KWP w Rzeszowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej sprawdzali informację, z której wynikało, że w 49-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego oferuje do sprzedaży koparkę marki Kubota. Pojawiło się podejrzenie, że może ona pochodzić z przestępstwa. Jej cena była wyraźnie zaniżona.

W czwartek 10 grudnia br. na posesji w jednej z podprzemyskich miejscowości funkcjonariusze odnaleźli maszynę budowlaną. Już wstępne czynności potwierdziły, że koparka posiada przerobioną tabliczkę znamionową, z której usunięty został oryginalny numer identyfikacyjny. Szczegółowa analiza pozwoliła na ustalenie jej prawdziwych numerów, a sprawdzenia w europejskiej bazie SIS potwierdziły, że maszyna w październiku 2020 roku została skradziona na terenie Niemiec. Jej wartość wstępnie oszacowano na 100 tysięcy złotych.

Koparka została zabezpieczona. Postępowanie wykaże, kto i w jakich okolicznościach wszedł w jej posiadanie. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

Źródło: KWP w Rzeszowie

11-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sprzedawal-w-internecie-skradziona-koparke-zostal-zatrzymany-726-00r2kc