REKLAMA

Sprinter Resovii Rzeszów piąty na mistrzostwach świata!

Świetny występ Oliwera Wdowika na Mistrzostwach Świata U-20 w Nairobi. Zawodnik CWKS Resovii Rzeszów zajął piąte miejsce w finale biegu na 100 metrów. Dwukrotnie pobił swój rekord życiowy.

 

Oliwier Wdowik awansował do finału 100 metrów na Mistrzostwach Świata U-20 jako pierwszy Polak w historii. Najpierw zwyciężył w swojej serii eliminacyjnej, bijąc rekord życiowy (10.42). W półfinale był drugi i ponownie pobił życiówkę (10.37).

W finale reprezentant Polski i zawodnik CWKS Resovii Rzeszów zameldował się na mecie z czasem 10.46, co dało piątą lokatę.

 

Wiecie, mentalność sportowca jest dziwna. Wczoraj wielka radość po półfinale i bezpośrednim awansie do pierwszej ósemki. Przed mistrzostwami nie brałem nawet takiej możliwości pod uwagę. Dzisiaj z kolei czuję lekki niedosyt po zaspanym starcie i wysokim piątym miejscu. Nie mniej strasznie się cieszę! Przyjechałem z 22. wynikiem, a wracam z 5. miejscem! To jeszcze nie koniec! – napisał w czwartek, po biegu, Oliwer Wdowik.

Źródło, foto: Oliwer Wdowik / Facebook

 

22-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.