Świetny występ Oliwera Wdowika na Mistrzostwach Świata U-20 w Nairobi. Zawodnik CWKS Resovii Rzeszów zajął piąte miejsce w finale biegu na 100 metrów. Dwukrotnie pobił swój rekord życiowy.
Oliwier Wdowik awansował do finału 100 metrów na Mistrzostwach Świata U-20 jako pierwszy Polak w historii. Najpierw zwyciężył w swojej serii eliminacyjnej, bijąc rekord życiowy (10.42). W półfinale był drugi i ponownie pobił życiówkę (10.37).
W finale reprezentant Polski i zawodnik CWKS Resovii Rzeszów zameldował się na mecie z czasem 10.46, co dało piątą lokatę.
– Wiecie, mentalność sportowca jest dziwna. Wczoraj wielka radość po półfinale i bezpośrednim awansie do pierwszej ósemki. Przed mistrzostwami nie brałem nawet takiej możliwości pod uwagę. Dzisiaj z kolei czuję lekki niedosyt po zaspanym starcie i wysokim piątym miejscu. Nie mniej strasznie się cieszę! Przyjechałem z 22. wynikiem, a wracam z 5. miejscem! To jeszcze nie koniec! – napisał w czwartek, po biegu, Oliwer Wdowik.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.