REKLAMA

Sprawnościowe wyzwanie dla każdego chrześcijanina… i nie tylko

RZESZÓW / PODKARPACIE.  Ponad 40-kilometrowa trasa pod osłoną nocy – w skupieniu i modlitwie. Wszyscy chrześcijanie, a także osoby niewierzące już 18 marca będą mogły wziąć udział w trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dowiedz się więcej!

zdjęcie: archiwum tvPodkarpacie.pl

zdjęcie: archiwum tvPodkarpacie.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa to akcja ogólnopolska. W 2014 roku EDK zrodziła się z inicjatywy ks. Jacka Stryczka (twórcy Szlachetnej Paczki) oraz jednego z krakowskich duszpasterstw – Męska Strona Rzeczywistości.

Ci, którzy spróbują swoich sił w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej  będą mogli wybrać jedną z siedmiu ponad 40-kilometrowych tras. Uczestnicy wyruszą do:  Leżajska (51 i 63 km), Czudca (43 km), Borku Starego (47 km), a także Mielca (60 km).

Pokłon Ukrzyżowanemu będą mogli również oddać miłośnicy biegania. Dla ultramaratończyków przewidziano trasy do Krosna i Dukli, których długość będzie wynosić od 80 do 100 km.

W Ekstremalną Drogę Krzyżową co roku angażują się również osoby niewierzące oraz wyznawcy innych religii. W 2015 roku, w rzeszowskiej edycji wzięło udział 250 takich osób. Akcja jest popularna na całej Europie – w prawie 50-kilometrową podróż wybrało się już ponad 11 tysięcy osób.

Wpisowe kosztuje 10 zł. W ramach opłaty uczestnik otrzyma  książeczkę z rozważaniami, opaski odblaskowe i gadżety. Organizatorzy zapewniają, że trasy są zabezpieczone.

Bezpośrednie zapisy –> TUTAJ <–

(az)

12-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sprawnosciowe-wyzwanie-dla-kazdego-chrzescijanina-az003