RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 40-kilometrowa trasa pod osłoną nocy – w skupieniu i modlitwie. Wszyscy chrześcijanie, a także osoby niewierzące już 18 marca będą mogły wziąć udział w trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dowiedz się więcej!
zdjęcie: archiwum tvPodkarpacie.pl
Ekstremalna Droga Krzyżowa to akcja ogólnopolska. W 2014 roku EDK zrodziła się z inicjatywy ks. Jacka Stryczka (twórcy Szlachetnej Paczki) oraz jednego z krakowskich duszpasterstw – Męska Strona Rzeczywistości.
Ci, którzy spróbują swoich sił w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej będą mogli wybrać jedną z siedmiu ponad 40-kilometrowych tras. Uczestnicy wyruszą do: Leżajska (51 i 63 km), Czudca (43 km), Borku Starego (47 km), a także Mielca (60 km).
Pokłon Ukrzyżowanemu będą mogli również oddać miłośnicy biegania. Dla ultramaratończyków przewidziano trasy do Krosna i Dukli, których długość będzie wynosić od 80 do 100 km.
W Ekstremalną Drogę Krzyżową co roku angażują się również osoby niewierzące oraz wyznawcy innych religii. W 2015 roku, w rzeszowskiej edycji wzięło udział 250 takich osób. Akcja jest popularna na całej Europie – w prawie 50-kilometrową podróż wybrało się już ponad 11 tysięcy osób.
Wpisowe kosztuje 10 zł. W ramach opłaty uczestnik otrzyma książeczkę z rozważaniami, opaski odblaskowe i gadżety. Organizatorzy zapewniają, że trasy są zabezpieczone.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.